اخبار

استاندار آذربایجان شرقی: گروه صنعتی تراکتورسازی، یک فرصت تاریخی برای استان است

استاندار آذربایجان شرقی:  گروه صنعتی تراکتورسازی، یک فرصت تاریخی برای استان است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: گروه صنعتی تراکتورسازی یک ظرفیت بزرگ و یک فرصت تاریخی برای استان است.

دکتر مجید خدابخش در آئین الحاق شرکت ماشین‌آلات صنعتی به گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، با اشاره به وجود 300هزار تراکتور فرسوده در کشور، گفت: نوسازی این تعداد تراکتور یعنی یک بازار طلایی حداقل 10 ساله که باید دست به دست هم دهیم و از این فرصت استفاده کنیم.

وی با قدردانی از تیم مدیریتی گروه صنعتی تراکتورسازی در جریان حل بحران شرکت ماشین‌آلات صنعتی، گفت: دستگاه قضایی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز فعالانه در این کار خیر مشارکت کردند و این بحران به شکل عالی مدیریت شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به روند مشکلات این شرکت در سال‌های گذشته، گفت: شرکت ماشین‌آلات صنعتی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه تراکتورسازی بود که در اجرای اصل 44 به بخش خصوصی واگذار شد، اما به هر دلیل این واگذاری موفق نبود و این شرکت دچار مشکل شد.

وی افزود: هنر تیم مدیریتی استان این بود که در زمان خیلی کم، توانستند با تعامل و همدلی این مشکل را مدیریت کنند و انصافاً در این زمینه فوق‌العاده عمل کردند و در نهایت هم گروه تراکتورسازی به‌عنوان مشتری وارد شد.

خدابخش خاطرنشان کرد: الحاق این شرکت به مجموعه تراکتورسازی و احیای آن در شرایطی که خبرهایی از رکود در برخی از مجموعه‌های صنعتی کشور به گوش می‌رسد خبر بسیار خوبی است و امیدوارم این اتفاق باعث خیر و برکت بیشتر در مجموعه تراکتورسازی شود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: امروز مجموعه تراکتورسازی تنها یک بنگاه اقتصادی نیست، 6 هزار نفر در این مجموعه مشغول کسب روزی حلال هستند و علاوه بر این، صدها واحد قطعه‌ساز نیز در سراسر کشور با آن همکاری می‌کنند که در مجموع فرصتی تاریخی برای استان به شمار می‌رود.

۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید