اخبار

ثبت ۵هزار و ۶۳۵ طرح در سامانه کارا/توجیه اقتصادی اولین اولویت برای ارائه تسهیلات است

ثبت ۵هزار و ۶۳۵ طرح در سامانه کارا/توجیه اقتصادی اولین اولویت برای ارائه تسهیلات است
مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان ضمن اشاره به اینکه در تعداد طرح های ثبت شده در سامانه کارا در رتبه ۷ کشور قرار داریم، گفت: تا امروز ۵ هزار و ۶۳۵ طرح در این سامانه ثبت شده است.

میر احد حسینی در جلسه شورای اشتغال استان ضمن ارائه آخرین اقدامات انجام یافته در خصوص اقتصاد فراگیر و پایدار، اظهار داشت: برای برنامه ریزی اقتصادی در استان برای اشتغال ۲۱ جلسه در کارگروه تبریز و شهرستان ها برگزار شد.

وی ضمن اشاره به آخرین آمار طرح های ثبت شده در سامانه کارا، اظهار داشت: تا به امروز ۵ هزار ۶۳۵ طرح در این سامانه ثبت نام کرده و در این بین شهرستان آذرشهر با  ۱۷۰ ثبت، رتبه اول را دارد.

وی خبرداد: جهاد کشاورزی ۵هزار و ۴۵ طرح، صنعت و معدن ۲۷۸ طرح، دو بخش پر تقاضا در ثبت نام کارا است.

حسینی اعلام کرد: با توجه به آخرین آمار تا ۱۵ ام بهمن ماه ، در مقایسه تعداد ثبت نام کننده در این سامانه در بین استان ها در رتبه ۷ کشوری قرار داریم.

میراحدحسینی با اشاره به اینکه نبود محدودیت موجب افزایش تعداد ثبت نام کننده در سامانه کارا است، گفت: متاسفانه محک خوبی برای آزمایش طرح ها در نظر گرفته نشده و بدون توجه به توجیه اقتصادی، به راحتی این طرح ها در سامانه ثبت شده است.

وی گفت: نسبت به سقف اقتصادی، به شهرستان ها ابلاغ کردیم که باید این طرح ها را اولویت بندی کنند تا شاهد هدر رفت سرمایه نباشیم.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ضمن تشریح طرح های ثبت شده گفت: صنایع دستی، فراوری چرم، حوزه آی تی، آجیل، خدمات بازرگانی، محصولات دامی، سلامت، پزشکی، گردشگری و شیلات بخشی از گروه های ثبت نام شده در کارا است.وی خبرداد: شهرستان مراغه ۲۶۰ میلیارد تومان طرح در سامانه کارا ثبت کرده و ما بر اساس اولویت بندی به این طرح ها تسهیلات پرداخت می‌کنیم و از بودجه کل استان ۱۴.۸۶ درصد به تبریز و مابقی به شهرستان ها اختصاص خواهد یافت.
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید