اخبار

برگزاری "همایش اقتصاد مقاومتی، تعاون، تولید ملی و اشتغال بانوان" در شبستر

برگزاری "همایش اقتصاد مقاومتی، تعاون، تولید ملی و اشتغال بانوان" در شبستر
همایش بانوان کارآفرین با محوریت " اقتصاد مقاومتی، تعاون، تولید ملی و اشتغال بانوان"،‌با هدف حمایت از بانوان کارآفرین و به منظور ترویج کارآفرینی میان بانوان باحضور جمعی از بانوان شهرستان شبستردرمحلسالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این همایش دکتر سعید غریب خواجه از اساتید جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در بخش کارآفرینی سهم بانوان به حدکافی تخصیص نیافته است اظهار داشت: یکی از راههای رسیدن به این مهم استفاده از توان خود بانوان برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال است

وی خاطرنشان کرد: اگر سازوکارهایی پیش بگیریم که خود بانوان متولی و مسئول ایجاد کارآفرینی شوند، قطعا بخش اعظمی از بیکاری در این قشر کاهش می یابد.

دکتر سعید غریب خواجه همچنین با بیان اینکه، با بررسی در محیط های دارای سلامت اقتصادی، فرهنگی و اداری این نتیجه حاصل شده است که اولا حضور بانوان در این محیطها بیشتر است و ثانیا حضور بانوان در این محیطها موجب سلامتی آنها شده است.

به گفته وی، جامعه ما از لحاظ نیروی کار بانوان از بافت بسیار خوبی برخودار است که با برنامه ریزی خوب و آموزش مهارت به افراد می توان از نیروی فعال جامعه بهره برد.

وی تاکید کرد، یکی از دغدغه های اساسی کارآفرینان نبود مکان مناسب برای عرضه کالاهایشان می باشد که مبادی ذیربط باید کارآفرینان را در این امر یاری دهند و شرایطی را برای شهروندان فراهم نمایند که کارآفرینان فاقد جا و مکان به راحتی بتوانند محصولات خود را عرضه کنند.

دکتر قریب خاطرنشان کرد: هرچه زمینه حضور بانوان در عرصه های گوناگون بیشتر فراهم شود، بیشتر توانمندی آنان برای بدست گرفتن مسئولیت های مختلف مشخص می شود.وی اظهارداشت: این منابع کمک می کند که زنان تحصیل کرده از ظرفیت بیان تصمیم سازی بهتری برخوردار شوند و حضور موفق آنان در فضای کسب و کار ارتقا یابد.

وی در پایان تصریح کرد: زنان نه تنها نقش محوری در بنیان خانواده و تربیت نیروی انسانی توانمند ایفا می کنند بلکه در حوزه اجتماعی و توسعه فعال و موثر واقع شده اند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید