اخبار

استاندار آذربایجان شرقی: واگذاری شرکت های وابسته به شستا موجب فعال تر شدن آنها می شود

استاندار آذربایجان شرقی: واگذاری شرکت های وابسته به شستا موجب فعال تر شدن آنها می شود
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به واگذاری برخی شرکت های وابسته به سازمان تامین اجتماعی (شستا)گفت: امیداوریم با ورود بخش خصوصی واحدهای موجود در استان فعال تر شده و به بنگا های فعال، اشتغال زا و سود آور تبدیل شوند.

مجید خدابخش در دومین نشست کشوری معرفی شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در تبریز، افزود: یکی از اشکالات وارد بر شستا، اداره آن به وسیله دولت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در طول تاریخ ثابت شده دولت بنگاه دار و فعال اقتصادی خوبی نیست، از این رو واگذاری برخی واحدهای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تصمیم بسیار درستی است.

خدابخش اظهار کرد: آذربایجان شرقی و تبریز سابقه طولانی در امر صنعت، تجارت و سرمایه گذاری دارد و سرمایه گذاری های بخش خصوصی در طی چهار دهه گذشته بسیار بیشتر از سرمایه گذاری دولتی و شبه دولتی در این استان بوده است.
وی اضافه کرد: امیدوارام فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران استان آذربایجان شرقی نسبت به موضوع واگذاری واحدهای شستا ورود پیدا کنند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: این واگذاری روش بسیار خوبی است تا بنگاه های اقتصادی مرتبط با شستا که در استان ما دچار مشکل هستند از این امر رها شده و توسط فعالان بخش خصوصی اداره شوند.

شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که اکنون با 274شرکت مختلف در زمینه مدیریت سرمایه‌گذاری، تجارت و بازرگانی، مدیریت دارایی و مبادلات سهام شرکت‌ها، فعالیت می‌کند در سال ۱۳۶۵ در قالب یک شرکت سهامی خاص تأسیس گردید. در حال حاضر، ۱۰ درصد ارزش بورس اوراق بهادار تهران، متعلق به شستا می‌باشد.

۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید