اخبار

امام جمعه شبستر: با هر خرید کالای ایرانی یک شغل برای جوان بیکار ایجاد خواهد شد

امام جمعه شبستر: با هر خرید کالای ایرانی یک شغل برای جوان بیکار ایجاد خواهد شد

امام جمعه شبستر گفت: مردم باید بینش و نگرش خود را نسبت به کالای ایرانی تغییر و از خرید کالای خارجی پرهیز کنند و باور داشته باشیم با هر خرید کالای ایرانی یک شغل برای جوان بیکار ایرانی ایجاد خواهد شد.

حجت الاسلام سیفعلی در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: اینکه مردم را به خرید کالای ایرانی ترغیب کنیم یک طرف مساله است و شناساندن  و ارتقاء کیفیت کالاهای تولید داخل هم مکمل موضوع است.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی شبستر خاطرنشان کرد: تبیین راهکارهای عملی برای تحقق شعار سال یکی از نیازهای اساسی است تا از مرحله شعار به عمل دست یابیم.

وی یکی از کارهای بسیار مهم را برای تحقق و حمایت از شعار سال، کنترل کیفیت تولید کالای ایرانی دانست و گفت: مردم باید بینش و نگرش خود را نسبت به کالای ایرانی تغییر و از خرید کالای خارجی پرهیز کنند و باور داشته باشیم با هر خرید کالای ایرانی یک شغل برای جوان بیکار ایرانی ایجاد خواهد شد.

امام جمعه شبستر  در بخشی از سخنان خود به اعیاد شعبانیه نیز اشاره کرد و افزود: اسلام هیچ وقت مخالف شادی که عقلانیت را ارتقاء  دهد نیست از این رو می توان با برنامه ریزی و در چارچوب قانون شادابی و نشاط در جامعه را ایجاد کرد و شورای فرهنگ عمومی بهترین مکان برای طرح موضوعات اجتماعی و فرهنگی است تا با بررسی چالش ها و واقعیت های موجود برای رسیدن به راه حلی منطقی به نتایج عملیاتی دست یابیم.

محمدزاده افزود: خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی باید طوری باشد که ما در جامعه آثار و برکات آن را در کمتر کردن آسیب های اجتماعی، ارتقاء سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از معضلات شاهد باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شبستر با تاکید بر اینکه نادیده گرفتن خواسته های مشروع مردم توسط مسئولان آسیب جدی برای جامعه دارد گفت: مردم خود ناظر بر عملکرد مسئولان هستند و اشتباه مسئولان از نگاه مردم پوشیده نخواهد ماند پس فرهنگ عمومی در واقع سنگ بنای فرهنگ هر جامعه بوده و زیربنای همه ی فعالیت های اقتصادی، تجاری و سیاسی در کشور محسوب می شود.  

 امام جمعه شبستر گفت: بنا بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید سبک زندگی مان را درست کنیم و در جهت تقویت فرهنگ شهرستان تلاش کنیم و این تقویت نیازمند ارائه طرح و پیشنهاد در جلسه شورای فرهنگ عمومی است.

وی ضمن درخواست از پلیس فتا برای رصد اخبار و گزارش ها در شبکه های اجتماعی تاکید کرد: رسانه ها و خبرنگاران نقش مهمی در ایجاد فرهنگ سالم در جامعه دارند که باید برای توسعه فرهنگی در این مسیر حرکت کنند. لذا نباید خبرنگاران فضا را در برخی رخدادها ملتهب نمایند بلکه به نوعی موجب آرامش در جامعه شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شبستر به بومی سازی اطلاع رسانی در فضای مجازی تاکید و تصریح کرد: شایسته است مسئولان در عمل به این موضوع پیشرو باشند تا تامین امنیت در فضای اطلاع رسانی در جامعه نهادینه گردد.

فرماندار شهرستان شبستر نیز در این نشست گفت: امام جمعه این شهرستان به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی نقشی مهم در توسعه و پیشبرد و حل مشکلات دارد و باتوجه به اینکه رهبر معظم انقلاب بنابه شرایط کشور شعار سال را بر محوریت اقتصاد کشور و توجه به معیشت مردم نام گذاری کرده اند، آحاد جامعه باید در تحقق آن بکوشند. 

حسن مستفید فرماندار این شهرستان یکی از کارهای بسیار مهم را برای تحقق و حمایت از شعار سال، کنترل کیفیت تولید کالای ایرانی دانست و گفت: اساسی ترین موضوع در حمایت از کالای ایرانی، پرداختن به مسایل فرهنگی آن است که دستگاه های مرتبط باید طوری عمل کنند که آحاد جامعه آن را وظیفه ملی و زمینه ساز رونق تولید و اشتغال بدانند.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شبستر افزود: با توجه به تشکیل شورای نامگذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها، مقرر می گردد این نامها در این شورا تصویب و به تائید شورای فرهنگ عمومی برسد تا برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی باعث هم افزایی به منظور تبادل نظر در ارتباط با مسایل فرهنگی جامعه شود.

رئیس شورای اداری شهرستان شبستر ضمن توصیه به مدیران که از کالاهای ایرانی در مصارف اداری استفاده کنند، اظهارکرد: شورای فرهنگی عمومی تنها نمی‌تواند تمام مسایل اجتماعی و فرهنگی را رصد و حل کند بلکه به حمایت و حضور و نقطه نظرات همه ارکان جامعه نیاز دارد و باید تلاش کنیم تا ارتباط آحاد جامعه با این شورا به عنوان عالی‌ترین نهاد سیاست گذاری در عرصه فرهنگ تسهیل شود.
۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید