اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: ثبت 14800 طرح اشتغالزایی در سامانه کارا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: ثبت 14800 طرح اشتغالزایی در سامانه کارا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: حدود 12 هزار طرح اشتغال روستایی و دو هزار و 800 طرح اشتغال فراگیر در استان در سامانه 'کارا' ثبت شده اند.

میراحد حسینی افزود: حدود 200 میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی و 212 میلیارد تومان طرح نیز در بخش اشتغال فراگیر در استان از سوی کمیته فنی به بانک های عامل معرفی شده است.

وی ادامه داد: تاکنون 55 طرح به ارزش 14 میلیارد تومان در بخش اشتغال فراگیر روستایی و 46 طرح نیز به ارزش 14 میلیارد و 300 میلیون تومان در بخش اشتغال فراگیر توسط بانک های عامل پرداخت شده است.

وی اظهارداشت: متاسفانه عملکرد پرداخت بانک ها در سامانه 'کارا' ثبت نشده بود که مقرر شد در اسرع وقت اطلاعات و آمار تسهیلات اعطا شده به طرح های ثبت نام شده در سامانه 'کارا' ثبت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی افزود: هدف از اجرای برنامه اشتغال فراگیر، افزایش اشتغال‌پذیری نیروی کار از طریق طرح کارورزی و آموزش در محیط کار واقعی و کاهش هزینه اشتغال از طریق ارائه مشوق‌های بیمه‌ای به کارفرمایانی است که نیروی کار شغل اولی را استخدام می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین ارائه یارانه دستمزد به کارفرمایانی که شغل اولی‌ها را به کار می‌گیرند ولی در مناطقی با نرخ بیکاری بالا فعالیت دارند، از دیگر اهداف سامانه 'کارا' است.

حسینی یادآور شد: طرح اشتغال روستایی نیز رویکرد مداخلات توسعه‌ای و ارائه تسهیلات یارانه‌ای را دنبال می‌کند و در این طرح پیش‌بینی شده تسهیلات در سه بخش نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر، مناطق روستایی و عشایری و مناطق روستایی و عشایری مرزی تخصیص یابد.

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید