اخبار

استاندارآذربایجان شرقی: 2358 طرح اشتغالزایی در آذربایجان شرقی ثبت شد

استاندارآذربایجان شرقی:  2358 طرح اشتغالزایی در آذربایجان شرقی ثبت شد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: 2 هزار و 358 طرح اشتغالزایی از استان به منظور استفاده از تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ثبت شده است.

مجید خدابخش در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: از این تعداد یک هزار و 24 طرح بررسی و به بانک‌ها معرفی شده اما تنها 9 طرح منجر به عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات شده که رقم بسیار پایینی است.

وی با تاکید بر جذب تسهیلات در 1.5 ماه آینده، اظهار داشت: باید از سهمیه تسهیلات رونق تولید و بهین‌یاب به نحو احسن استفاده کرد.
استاندار آذربایجان شرقی یادآوری کرد: رییس ‌جمهوری تا آخر تیر ماه امسال به وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای جذب تسهیلات اشتغال سال 96 مهلت داده است که اگر این تسهیلات جذب نشود عودت داده شده و فرصت استفاده از آن از دست می‌رود.

خدابخش با بیان اینکه برخی از متقاضیان تسهیلات رونق تولید بعد از معرفی کمیته فنی به بانک‌ها انصراف می‌دهند، ادامه داد: مسایل حوزه پرداخت تسهیلات باید آسیب‌ شناسی و موانع پیش روی برطرف شود.

وی گفت: بانک‌ها بدون محدودیت به تمامی رسته‌ها وام پرداخت کنند و اگر واحدهایی هم قبلا از وام طرح‌هایی مانند رونق تولید استفاده کرده‌اند می توانند برای توسعه واحد تولیدی خود بدون محدودیت وام دریافت کنند.

استاندار آذربایجان ‌شرقی اظهار داشت: مدیران دستگاه های متولی به همراه متقاضیان تسهیلاتی که پرداخت آن در کارگروه به تصویب رسیده است باید در بانک‌ها حضور یابند و دلیل پرداخت نشدن تسهیلات را بررسی کنند.

خدابخش با انتقاد از حضور نیافتن برخی از مدیران در جلسات استان و معرفی نماینده گفت: به این مدیران بار اول تذکر داده می شود و در نوبت دوم باید از استان بروند زیراکه آنان حوصله حضور در جلسات و مدیریت مسایل را ندارند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید