اخبار

‌استاندار آذربایجان شرقی: اشتغالزایی مهمترین هدف پرداخت تسهیلات روستایی

‌استاندار آذربایجان شرقی: اشتغالزایی مهمترین هدف پرداخت تسهیلات روستایی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه توانمندی زیادی در استان داریم گفت: نباید بررسی‌های کارشناسی بسیاری از امور به ویژه پرداخت تسهیلات به تهران ارجاع داده شود.

مجید خدابخش در جلسه شورای عالی اشتغال آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی رتبه اول کشور را تا امروز در اختیار دارد اظهار داشت: در این نوع تسهیلات، اشتغالزایی مهمترین هدف است، لذا تعداد پروژه و مبلغ پروژه مهم نیست، بلکه اولویت ما تعداد اشتغال است.

وی با بیان اینکه باید طرح‌های اشتغالزا که برای پرداخت تسهیلات ارائه می‌شوند، توسط شرکت‌های مشاور بررسی شده و به بانک‌ها ارجاع شوند افزود: می‌توانیم با این اقدام از صرف وقت بیهوده جلوگیری کنیم چراکه افرادی که از فیلتر مشاور رد می‌شوند، توجیه اقتصادی آن به اثبات رسیده و می‌توان بدون دغدغه پرداخت کرد.

استاندار آذربایجان شرقی وضعیت پرداخت تسهیلات در بخش روستایی استان را عالی توصیف کرد و گفت: باید 340 میلیارد تومان سهمیه تسهیلات استان با دقت در بخش‌های مورد نیاز پرداخت شود. جهاد کشاورزی بیش از 500 میلیارد طرح معرفی کند تا 340 میلیارد را به بانک معرفی کنیم و در صورت ضرورت می‌توانیم از استان‌هایی که از سهمیه خود استفاده نکرده‌اند، بهره‌گیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید حتی برای کارآفرینان شهری که سابقه کارآفرینی خوبی دارند، در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر اعتماد کرد و تسهیلات ارزان قیمت در اختیارشان برای اشتغال زایی قرار دهیم تصریح کرد: در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، هفته گذشته در رتبه 11 میزان پرداخت قرار داشتیم و این هفته باید عملکرد را به حداکثر برسانیم.

خدابخش میزان سهمیه تسهیلات اشتغال فراگیر را 837 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تعداد طرح‌های مورد بررسی و معرفی شده به بانک‌ها کم است و باید افزایش یابد چراکه تا آخر تیرماه فرصت داریم تا از این سهمیه استفاده کنیم لذا باید بررسی‌های کارشناسی را سرعت بخشیده و حداکثر استفاده را از این اعتبار ببریم.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از تصمیمات نباید به تهران ارجاع داده شوند ابراز داشت: توانمندی زیادی در استان داریم و نباید بررسی‌های کارشناسی بسیاری از امور به ویژه پرداخت تسهیلات به تهران ارجاع داده شود. می‌توان در تبریز برای رقم‌های بالا را بدون ارجاع به تهران تصمیم گیری کرد. وقتی توانمندی بالایی در حوزه‌های مختلف داریم، چرا باید مردم را به گیر و پیچ‌های اداری پایتخت گرفتار کنیم؟

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی، سردرود شهر بدون بیکار است، تصریح کرد: باید برخی دیگر از شهرها مانند شبستر با توجه به اراده و همت و توانمندی‌ها به شهر بدون بیکار تبدیل کنیم. امسال در شبستر 3000 اشتغال ایجاد شود، همه فارغ التحصیلان و جوانان این شهر می‌توانند شاغل شده و به اولین شهرستان بدون بیکار در کشور دست یابیم.
۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید