اخبار

معاون ریاست جمهوری: عدالت آموزشی بین جمعیت روستایی و شهری کشور نداریم

معاون ریاست جمهوری: عدالت آموزشی بین جمعیت روستایی و شهری کشور نداریم

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از تشکیل ستاد توسعه بیمه روستایی در استان‌های کشور خبر داد و گفت: عدالت آموزشی بین جمعیت روستایی و شهری نداریم.

سیدابوالفضل رضوی در چهارمین اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که به میزبانی شهرستان کلیبر برگزار شد با اشاره به اینکه مهم‌تر از توسعه روستاها برای توسعه کشور مورد دیگری را سراغ نداریم، اظهار داشت: توسعه روستاها به معنی توسعه سرزمین کشور است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: بیش از ۶۰ درصد مساحت جمهوری اسلامی ایران در اختیار روستائیان و عشایر کشور است و جمعیت ساکن در روستاها و عشایر ۲۶.۷ درصد است.

وی به‌ضرورت رعایت عدالت در مسائل آموزشی بین شهرنشینان و روستانشینان اشاره کرد و گفت: ما در کشور عدالت آموزشی بین جمعیت روستایی و شهری نداریم به همین علت خواستار افزایش کیفیت آموزشی دانش آموزان روستایی و عشایری هستیم تا عدالت در این حوزه نیز برقرار شود.

رضوی بابیان اینکه تک مدرسه‌ای و تک معلمی خدمتی به دانش آموزان و جوانان روستایی و عشایری محسوب نمی‌شود، بیان کرد: اگر هر چیزی مهم‌تر برقراری عدالت آموزشی بین شهرنشینان و روستانشینان و عشایر است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه با ذکر اینکه هیچ کشوری در توسعه به معنی واقعی نمی‌رسد مگر اینکه با کار جمعی به این مهم دست یابند، گفت: امکان ندارد کارهای فردی و انفرادی در کشور به نتیجه رسد.

ضرورت تشکیل تشکل‌های اقتصادی بین روستائیان و عشایر

وی خواستار تشکیل تشکل‌های اقتصادی مردم بین روستائیان و عشایر در کشور شد، افزود: تشکیل تشکل‌های اقتصادی مردم بین روستائیان و عشایر زمینه را فراهم می‌کند تا این قشرها یار همدیگر باشند نه اینکه همدیگر را به چشم رقیب ببینند، بنا بر این تشکیل تشکل‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جزو واجباتی است که باید به آن‌ها توجه کنیم.

رضوی با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم تا جامعه روستائیان و عشایر کشور از بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند، یادآور شد: دولت سیاست‌گذار، مقتدر و کوچک دولتی خدمتگذار است و دولتی که به غیر از وظایف خود می‌پردازد دولت خدمتگزاری نیست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اضافه کرد: اخیراً با دستور مقام معظم رهبری از مجلس شورای اسلامی مجوز برداشت ۱۲ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای پرداخت به مردم جهت رونق شغل‌های پایدار، درآمدزا و آن دسته از مشاغلی که افزایش ثروت را در پی دارد مجوز اخذ کرده ایم تا پرداخت کنیم.

وی بیان داشت: در بازدیدی که از یکی از گلخانه‌های شهرستان جلفا داشتیم برون‌گرایی و درون‌زایی اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تأکید دارند در این گلخانه به وضوح قابل مشاهده بود این یعنی مردم کردن اقتصاد کشور و می‌توان گفت آذربایجان‌شرقی در عملکرد اقتصاد مقاومتی کارنامه قابل قبولی دارد.

رضوی در پایان از تشکیل ستاد توسعه بیمه روستایی در استان‌های کشور خبر داد و گفت: با تشکیل ستاد توسعه بیمه روستایی در تمامی استان‌ها جذب مشمولان بیمه روستایی در کشور دوچندان می‌شود.

۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید