اخبار

استاندار آذربایجان شرقی: کارآفرینی، اشتغال زایی و تولید ثروت باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد

استاندار آذربایجان شرقی: کارآفرینی، اشتغال زایی و تولید ثروت باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: حمایت‌های کارآفرینی باید کاربردی و  در قالب  مدیریت تکنوکراسی پیش گرفته شود.

 مجید خدابخش در دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان، اظهار کرد: کارآفرینی، اشتغال زایی و تولید ثروت باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد؛ چراکه در غیر این صورت دچار اشتباه می شویم. 

 وی با بیان این‌که زمانی که بنگاه‌های اقتصای توسط دولت مدیریت می شود، واحدها با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، عنوان کرد:  اقتصاد دولت همراه با بروکراسی اداری است؛ در حالی که بخش خصوصی با ضوابط و تکنوکراسی پیش می رود. 

  وی با بیان اینکه بنگاه های اقتصادی نباید توسط بخش دولتی و شبه دولتی مدیریت شوند، گفت: مدیریت کردن همراه با بروکراسی به این معناست که اگر محصولی خراب شود باید دور انداخت؛ در حالی که تکنوکراسی به دنبال حل مشکلات است. 

  خدابخش با بیان این‌که کارآفرینی نیازمند استعداد بوده و هر  فردی‌ نمی تواند کارآفرین باشد، خاطرنشان کرد: با در اختیار داشتن منابع مالی نمی‌توان کارآفرین شد؛ بلکه استعداد و انگیزه در این راه بسیار ارزشمند است . 

  وی با بیان این‌که حل مشکلات اقتصادی کشور بحث تمرکز بسیار مهم است، بیان کرد: باید اتاق فکری بین بنگاه‌های‌ اقتصادی و استاندارها تشکیل شود تا معبر ارز برای واحد‌های تولیدی را تعیین کنیم و در تامین مواد اولیه خود دچار مشکل نشوند. 

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: با این وضعیت اقتصادی کشور و نوسانات ارزی بازهم افرادی در استان ما علاقه‌مند سرمایه گذاری، تولید و خلق ثروت هستند که باید حمایت‌های لازم از این کارآفرینان در اولویت قرار گیرد.
۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید