اخبار

رفتار نظام بانکی در شرایط جنگ اقتصادی نگران کننده است

رفتار نظام بانکی در شرایط جنگ اقتصادی نگران کننده است
 

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه برخی از قوانین متناسب با شرایط روز، اصلاحیه اعمال می‌شود گفت: رفتار نظام بانکی در شرایط جنگ اقتصادی نگران کننده است چرا که مانند شرایط عادی رفتار می‌کند.

محمد اسماعیل سعیدی در دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر آذربایجان شرقی که در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد، کارآفرینان را جهادگران عرصه اقتصادی در شرایط فعلی جامعه دانست و اظهار داشت:  باید با تمام توان از همه کارآفرینان حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تجلیل‌ها به عنوان اقدام کوچکی در برابر اقدامات ارزشمند تولید کنندگان است تصریح کرد: این یک واقعیت است که در جنگ اقتصادی قرارداریم و این موضوع را آمریکا صراحتاً بیان می‌کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا علناً اعلام کرده که تمام زیرساخت‌های موثر در اقتصاد ایران را می زنم و نمی گذارم اقتصادشان کمر راست کند گفت: این یعنی عملا اعلان جنگ کرده است و شرایط جنگی هم نیازمند تصمیمات ویژه است چراکه تصمیمات عادی و روال طبیعی جوابگوی این شرایط جنگی نیست.

وی با اشاره به اینکه همه تولیدکنندگان با تمام توان برای عبور از این مسیر بحرانی کمر همت بسته‌اند ابراز داشت: موفقیتِ این تلاش زمانی افزایش می‌یابد که خود را برای مدیریت شرایط جدید فراهم کنیم. در استان عزم جدی برای کمک به بخش تولید و بخش خصوصی وجود دارد و باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

سعیدی چند کار اولویت دار شرایط فعلی را که باید سریعا و بدون فوت وقت در صحن مجلس مطرح شود را برشمرد و گفت: موضوع اصلاح مالیات بر ارزش افزوده تولید کننده در هفته جاری در دستور کار مجلس قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از قوانین متناسب با شرایط روز، اصلاحیه اعمال می‌شود افزود: رفتار نظام بانکی در شرایط جنگ اقتصادی نگران کننده است چرا که مانند شرایط عادی رفتار می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعطای اختیارات به استانداران را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: پرونده‌هایی در استان داریم که تمامی کارشناسان استان تایید کرده‌اند ولی برای تایید نهایی به تهران می‌فرستند که ماهها  منتظر تایید می‌مانند در حالی که بهترین تصمیم در شرایط فعلی اعتماد و تفویض اختیارات به استانداران است.

وی افزود: طرح تفویض اختیارات به استانداران در شرایط جدید در مجلس در دستور کار قرار دارد چراکه در شرایط جدید، تصمیمات جدیدی را برای برداشتن موانع تولید و اشتغال و اقتصاد کشور برداریم.
۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید