اخبار

هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در شرکت خاک چینی مرند برگزار شد

هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در شرکت خاک چینی مرند برگزار شد

هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات و سازمانهای تابعه وزارت با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی و مدیران شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت به میزبانی شرکت صنایع خاک چینی مرند برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا مهندس نوروزی مدیرعامل این شرکت به بیان عملکرد این شرکت طی سالهای گذشته و طرحهای اجراء شده توسط این شرکت پرداخت. براساس گزارشات اعلامی از سوی مدیرعامل شرکت صنایع خاک چینی مرند این شرکت توانسته است روند رو به رشد خود را در توسعه کسب و کار و تولید داشته باشد، براساس آمارهای اعلامی میزان تولید، اشتغال و فروش در یکسال گذشته به میزبان قابل توجهی افزایش نشان می دهد. نوروزی همچنین از طرح توسعه این شرکت طی ماههای آتی خبر داده و افزود: اقدامات اولیه صورت گرفته و مقرر است در طرح توسعه ضمن ارتقاء سطح تولید این شرکت نسبت به ایجاد صنایع کوچک و وابسته و پشتیبانی از سوی این شرکت به عمل آید.

در ادامه این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اهداف کمی و کیفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاههای تابعه وزارت در خصوص ارتقاء سطح کارآمدی شرکتهای تابعه شستا افزود: برای پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه و رونق اقتصادی منطقه نیازمند بهره مندی از ظرفیتهای این شرکتها در راستای توسعه کسب و کار و اشتغال در استان هستیم. و بی شک شرکت صنایع خاک چینی مرند توانسته است نقش کلیدی در این راستا داشته است. حسینی با تقدیر از تلاشهای مدیرعامل این شرکت در راستای توجه به منابع انسانی و فرهنگ کار و نیز تعالی شرکت خاطر نشان کرد: تلاشهای بی وقفه آقای نوروزی مدیرعامل این شرکت و توجه ایشان به منابع انسانی منشاء خیر و برکت برای منطقه بوده است. در ادامه این نشست مدیران کل دستگاههای عضو شورای هماهنگی هریک به بیان نقطه نظرات و برنامه های پیشنهادی در راستای توسعه این شرکت پرداختند و مقرر شد نسبت به ارائه مجوز مرکز آموزش جوار کارگاهی در راستای آموزش کاربردی کارگران از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان صادر گردد. همچنین مقرر شد میزان هزینه های صورت گرفته برای آموزش در جهت معافیت مالیاتی به مراجع ذیربط اعلام گردد. در خاتمه این نشست فرماندار شهرستان مرند با اشاره به گزارشات ارائه شده از سوی مدیرعامل صنایع خاک چینی مرند گفت: گزارشات حاکی از فعالیت و توانمندی و نقش این کارخانه در شهرستان است و بی شک برگزاری این جلسات در اجماع نظر با نگاهی کلان برای منفعت مشترک در منطقه و توسعه اشتغال و سرمایه گذاری اثربخش می باشد.

گرشاسبی افزود: در وضعیت کنونی باید سطح رفاه و آسایش کارگران را در نظر بگیریم و با ارائه برنامه های راهبردی سطح معیشتی کارگران را ارتقاء ببخشیم. وی با اعلام آمادگی در راستای حمایت از طرحهای توسعه این شرکت اظهار داشت: در موضوعات مختلف در کنار شرکت هستیم و با نگاهی توسعه ای نه بازدارنده به این مجموعه نگاه می کنیم و پایداری و ارتقاء سطح کمی و کیفی این شرکت یکی از برنامه های ماست. معاون استاندار و فرماندار ویژه مرند بر اجتناب از بخشی نگری به واحدهای اقتصادی تاکید و افزود: باید مسیری را در حوزه اقتصادی در کشور تعریف کنیم که با نگاه کلان بتواند راههای توسعه را در حوزه های مختلف فراهم سازد. ایشان با اشاره به اینکه در موضوعات اقتصادی باید تاب آوری مردم را بالا ببریم افزود: در حوزه های اقتصادی و اجتماعی باید با منطق دغدغه های پیش روی مردم را از میان برداریم و با رابطه ای دو سویه بتوانیم روابط بین بخشی و تعاملات اجتماعی را بالا ببریم. فرماندار ویژه مرند آموزش را مهمترین عامل توسعه دانست و بر ورود نخبگان جامعه در نظام اداری تاکید نمود.

در پایان این نشست رئیس شورای هماهنگی ادارات و سازمانهای تابعه وزارت و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نکات اخلاقی پیرامون فرهنگ کار، توجه به مشکلات مردم و اهتمام در حل مشکلات آنان، توجه به معیشت کارگران و خصوصیات مدیران کارآمد و ناکارآمد را تشریح کرد. وی از اعزام تیم های ارزیابی از سوی وزارت خبر داده ، و خواستار همکاری تمامی دستگاههای همکار در اجرای برنامه های مدیریت ارزیابی عملکرد شد.

۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید