اخبار

جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان میانه برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان میانه برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی ادارات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه، شهردار  شهرستان، رئیس  اداره صنعت، معدن و تجارت و اعضاء شورای هماهنگی ادارات و سازمانهای تابعه در محل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه برگزار گردید.

بابک کبیری معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه، در ابتدای جلسه با ارائه گزارشی از مصوبات و اقدامات در سنوات گذشته به  بررسی راه های اجرائی شدن مصوبات جهت دستیابی  به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بالاخص وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی پرداخت.

کبیری توجه ویژه ادارات همکار به تعاملات هرچه بیشتر، همفکری و کاربردی نمودن ماموریت‌های محوله را خواستار شد. در این نشست فرماندار ویژه میانه از برگزاری این جلسه ابراز خرسندی نموده خواستار استمرار و گسترش سطح تعاملات بین بخشی در جهت تسهیل در ارائه خدمات به مردم و کارگران و کارفرمایان و تعاونگران شد . در ادامه این نشست ضمن استماع بیانات حاضرین در جلسه مقرر گردید اقدامات لازم در جهت رفع و تسهیل مشکل سامانه پرداخت مستمری بگیران صورت گیرد همچنین مقرر شد تسهیلات بهینه سازی از سوی کمیته امداد به موعد مقرر معمول گردد. از دیگر تصمیمات این نشست مقرر گردید آموزش های لازم از سوی فنی و حرفه ای در محیط کار واقعی مضاف بر آموزشهای مرکز بعمل آید و نیز  آموزش‌های پارکبانان و تاکسیرانان فی مابین همکاری لازم با شهرداری و سازمان فنی و حرفه‌ای معمول گردد و متقاضیان و واجدین شرایط برای آموزش و اشتغال مجدد جهت ایجاد و نصب نیروگاه خورشیدی از طریق سازمان فنی و حرفه ای اقدام لازم بعمل آید همچنین مقرر شد سازمانهای تامین اجتماعی و بیمه سلامت و کمیته امداد  جهت رفع موازی کاری  و هم پوشانی و  تضییع حقوق سازمان و متقاضیان  تدابیر لازم را معمول نمایند.

به لحاظ مهاجر فرصت بودن شهرستان مقرر شد ادارات و بانکهای عامل هدایت نیروی کار و فارغ التحصیل های دانشگاهی را با ارائه وام های کم بهره و سایر اقدامات لازم مرتفع و هدایت نمایند. 

معرفی دانش آموختگان  مقرری بگیر بیمه بیکاری به صندوق کارآفرینی و امید جهت برخورداری از تسهیلات، شناسایی افراد بی سواد و کم سواد مقرری بگیر بیمه بیکاری و معرفی به اداره آموزش و پرورش از مصوبات دیگر این نشست بود که به اتفاق حاضرین در این جلسه به تصویب رسید.

۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید