اخبار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آذرشهر: صنایع فرش دستباف نقش مهمی در اشتغال و اقتصاد ایفاء می کند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آذرشهر: صنایع فرش دستباف نقش مهمی در اشتغال و اقتصاد ایفاء می کند

با حضور جمعی از مسئولین شهرستان آذرشهر از مجموعه شرکت تعاونی قالیبافی فرش دستباف پیام آذر در شهرستان آذرشهر بازدید بعمل آمد.

در این بازدید که دکتر علیزاده معاون فرماندار شهرستان آذرشهر از تعاونی قالیبافی فرش دستبافت پیام آذر آذرشهر، علیزاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آذرشهر با دعوت سیدعلی محمدی تبار مدیرعامل شرکت تعاونی قالیبافی فرش دستبافت پیام آذر آذرشهر بعمل آمد، مرحله پایانی عملیات برش بافت فرش جفت پرده طرح جوانمرد با رج 27 و 6 متر مربع صورت گرفت.

 محمدی تبار مدیرعامل این شرکت گفت: این طرح برای اولین بار در این شرکت طراحی و با انجام اصلاحات و بهینه سازی، اولین نمونه آن بافته شد که در آن علی رغم استفاده از مواد اولیه بسیار عالی از رنگرزی طبیعی استفاده گردیده که این امر باعث ماندگاری و دوام بسیار بالای این نوع فرش می شود.

آقائی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آذرشهر نیز با ابراز خرسندی از تولید این محصول نفیس عنوان داشت: قالیبافی دستی در آذربایجان و بویژه شهرستان آذرشهر دارای قدمت تاریخی بوده و فرش این شهرستان بدلیل برند بودن دارای ارزش ویژه ای است و از این جهت رشد و توسعه این حرفه هم موجب ایجاد اشتغال پایدار شده و از نظر درآمد زائی و اقتصاد نیز در این برهه ی زمانی می تواند کمک بسیار ارزشمندی برای تولید داشته باشد. وی ادامه داد: این نوع فرش با توجه به استفاده از ابریشم خالص در تار و الیاف آن در رج 27 برای اولین بار در سطح استان و نقشه منحصر بفرد آن محصول قابل قبولی در بازار فروش خواهد بود.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید