اخبار

کارگاه آموزشی بررسی آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری در تبریز برگزار شد

دوره آموزشی بررسی آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری با حضور کارشناسان اجرای احکام دادگستری، کارشناسان روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تبریز برگزار شد.

در این دوره آموزشی دادورز اجرای احکام دادگستری تبریز با بیان نقش هر یک از کارشناسان حوزه روابط کار که آرائی را در هیات های تشخیص و حل اختلاف کارگری صادر می کنند در تنظیم و تکمیل دادخواست و ارائه آن جهت اجرای حکم و آراء صادره مهم توصیف نموده افزود: باید در موضوع ابقاء بکار تاریخ شروع و پایان قرارداد لحاض گردد تا اجرای حکم مطابق با شرایط قرارداد اجرا گردد.

در ادامه این نشست کارشناسان تامین اجتماعی استان از اداره حقوقی و اداره درآمد این سازمان پیرامون ضرورت همکاری بیش از پیش کارشناسان روابط کار در تعیین مطالبات کارگری و کارفرمایی موضوعاتی را بیان نموده نحوه تعیین و وصول مطالبات قانونی را به سمع و نظر حاضرین در کارگاه رساندند.

در ادامه این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفا اجتماعی داشتن اخلاق حسنه، آشنایی با قوانین کار و تامین اجتماعی تسلط توام با احترام را از خصوصیات اخلاقی هر یک از کارشناسان روابط کار برشمرده و افزود در بررسی ابعاد مختلف تکریم مردم حفظ حرمت و احترام به مردم، استماع سخنان و دفاعیات طرفین، توجه به مستندات قانونی، پرهیز از ایجاد فضای استرس و بجای آن ایجاد فضای تعامل، تفاهم و سازش بی شک کمک شایانی در جلسات هیئت ها و آراء صادره خواهد داشت.

میراحد حسینی در تبیین راهبرد ها و نکات اخلاقی و رفتارهای شخصی، اجتماعی و اداری کارکنان افزود: به لحاظ اهمیت و حساسیت موضوع روابط کار این بخش از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از اثربخش ترین واحدهایی است که بر آن تاکید شده است.

 وی با تشریح ابعاد مختلف کارشناسان تصریح کرد: آشنایی و تسلط بر قوانین و شخصیت روحی افراد می تواند در تعیین سطح رضایتمندی مردم و ارباب رجوع نقش مهمی ایفا کند و باعث شود فضای استرس و اختلاف به یک فضای توام با احترام متقابل کارگر کارفرما و احترام و تمکین به قانون باشد.

در ادامه این نشست حسین فتحی معاون روابط کار اداره کل با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته توسط کارشناسان روابط کار مستقر در هیات های تشخیص و حل اختلاف اظهار داشت رفتارهای شما به عنوان ویترین سازمان بوده و نشانگر زحمات طاقت فرسایی است که با صداقت و حفظ حرمت و احترام متقابل با تکیه بر قانون به دادخواست ها رسیدگی و راهکارها و آراء قانونی صادر می گردد

این دوره آموزشی با تدریس قادر حاتمی مسئول امور حقوقی اداره کل پیرامون قانونکار و دستورالعمل ها و قوانین و مقررات و آئین نامه های مربوطه پایان یافت.

۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید