اخبار

بازنشستگان موجب سرافرازی و افتخار کشورند

بازنشستگان موجب سرافرازی و افتخار کشورند

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه ای که به منظور هم اندیشی در خصوص مسائل بازنشستگان استان با حضور مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و مدیرکل صندوق بازنشستگی استان  و جمعی از نمایندگان کانون های بازنشستگی استان برگزارشد.

بازنشستگان را افتخار کشور عنوان کرد و گفت : اگر ما امروز شاهد ایران سرافراز هستیم در نتیجه تلاش ها و زحمات بازنشستگان ادوار مختلف است و ما بخش اعظمی از موفقیت کشور را مدیون این عزیزان هستیم.

معصومه آقاپور با اشاره به اینکه بر اساس آمار های غیر رسمی در سال ۹۷ شاهد تورم ۱۴۰ درصد در کشور می باشیم ، گفت : افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ در برابر فواره تورم ۱۴۰ درصدی بسیار ناچیز بوده است و ما در این زمینه شاهد ناعدالتی هستیم.

وی ادامه داد: در ماده ۳۰ برنامه ششم به دنبال پیدا کردن منبعی برای تامین اعتبار برای رفع این تبعیض و حتی رفع اختلاف حقوق بازنشستگی با تامین اجتماعی هستیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حال حاضر موازنه   ورودی و خروجی صندوق از استانداردها فاصله زیادی گرفته است گفت : این نرخ طی ۲۰ سال گذشته ، ۲۰ به ۱ بوده است که طی ۵ سال اخیر به نرخ ۶ به ۱ رسیده است و در صورت عدم ایجاد اشتغال و اصلاح ساختار موجود طی سالهای آینده این تهدید به بحران تبدیل خواهد شد.

آقاپور در ادامه با اشاره به برگزاری ۴ نشست غیر علنی مجلس در خصوص رسیدگی به مسائل صندوق های بازنشستگی گفت : از مهمترین دغدغه های مطرح شده می توان به درمان ، بیمه تکمیلی ، ترمیم حقوق و اخیرا بحث مسکن اشاره کرد .

وی ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته توسط مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر جمشید تقی زاده در راستای ارائه طرح افزایش حقوق پلکانی گفت : انتظار داریم در بخش امور رفاهی و بیمه تکمیلی نیز اقدامات خوبی صورت گیرد.

۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید