اخبار

در دومین جلسه اتاق فکر کارآفرینی استان: برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در استان تشریح شد

در دومین جلسه اتاق فکر کارآفرینی استان: برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در استان تشریح شد

در دومین جلسه اتاق فکر کارآفرینی استان که همزمان با هفته جهانی کارآفرینی در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، برنامه های این هفته تشریح شد.

این نشست که به ریاست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور نمایندگانی از دانشگاهها و مراکز علمی و دستگاههای عضو کانون و جمعی از کارآفرینان برتر استان برگزار شد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  گفت: کارآفرینی فعالیتی هدفمند برپایه نوآوری در مدیریت کسب و کار است که نتیجه آن دستیابی به ارزش افزوده و رقابت پذیر و ایجاد اشتغال مولد در جامعه است.

میراحد حسینی با اشاره به نقش دانشگاهها در تولید کارآفرینی در جامعه افزود: مشارکت دانش پژوهان در امر کارآفرینی و توسعه و گسترش فرهنگ کارآفرینی در مراکز علمی و دانشگاهی برای حضور فارغ التحصیلان در بخشهای مختلف اقتصادی و اجتماعی کشور می تواند نقش ارزشمندی داشته باشد.

وی با اشاره به ارزش و منزلت نیروی کار اظهار داشت: نیروی کار همواره عامل پیشرفت و شکوفایی در کشور می باشد و آمیختن مقوله کار و توسعه آموزشهایی برپایه دانش در تامین نیاز اقتصادی کشور می تواند نقش بسیار مهمی را ایفاء کند.

حسینی ایجاد مدرسه کارآفرینی، برگزاری کارگاههای هم اندیشی و آموزشی در حوزه کسب و کار و کارآفرینی در ایجاد و بارورسازی نیروی های کارآمد و مولد در جامعه را از مهمترین برنامه های کانون کارآفرینی خواند و بر توسعه فعالیت های دانش بنیان در استان تاکید کرد.

حسینی تغییر نگاه به کسب و کارهای مجازی، فرهنگ سازی در میان مردم و سیاستگذاران را از اولویت های اساسی این اداره کل خواند و بر توجه جدی دستگاههای همکار و دانشگاهها به امر کارآفرینی تاکید کرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید