اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع جوانان و اعتیاد در شبستر

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع جوانان و اعتیاد در شبستر

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع جوانان و اعتیاد با حضور 18 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری صوفیان در محل مرکز مشاوره و روان شناسی کلینیک شفاء صوفیان برگزار شد.

در این کارگاه کارشناس پیشگیری از آسیب های اجتماعی با تعریف مهارتهای زندگی، آنرا موجب افزایش تواناییهای فرد در مقابله با مشکلات، مسائل و کشمکشهای زندگی عنوان کرد و اظهار داشت: آموزش های برگرفته در این زمینه موجب افزایش تواناییهای روانی- اجتماعی افراد و پیشگیری از بیماری های روانی شده و در نهایت به بهداشت روانی فرد کمک میکند.

 ترابی در بخشی از سخنان خود به مراحل پیشگیری از مواد مخدر در محیط کار و دلیل استفاده از مواد مخدر در جامعه اشاره کرد و گفت: تعریف معتاد و عوارض معتاد بودن، وابستگی جسمی و روانی اعتیاد به مواد مخدر، انواع مواد مخدر و حالت های مختلف مصرف مواد مخدر و عوامل سوء مصرف مواد مخدر باید به افراد جامعه آموزش داده شود.

وی به برخی مواد مخدر که در میان جوانان و نوجوانان ایرانی شیوع دارند اضافه کرد: عوارض مصرف انواع مواد مخدر و شناخت عوامل درمان اعتیاد و  راه های شناخت مشکلات افرد دچار شده به اعتیاد می تواند ما را در دمان افراد معتاد کمک کند.

۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید