اخبار

برون سپاری برنامه های حوزه اشتغال

برون سپاری برنامه های حوزه اشتغال

 

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در  جلسه هماهنگی برنامه های حوزه اشتغال و آموزش سامانه جدید طرح کارورزی که با حضور روسای ادارات  و کارشناسان حوزه اشتغال شهرستانی و مدیران و کارشناسان کارکایابی های  استان برگزار شد بر برون سپاری بخشی از برنامه های حوزه اشتغال و سایر حوزه ها تاکید کرد.

یونس طاهری با اشاره  به وجود ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در کاریابی های استان، استفاده از زیرساختهای کاریابی ها  را فرصتی خواند تا هر چه بهتر به اجرای مطلوب  طرح کارورزی و مشوق های بیمه کارفرمایی به منظور توسعه اشتغال پایدار پرداخت.

وی با اشاره به تسهیلات پرداختی در استان افزود: آن دسته از  طرحهایی که تسهیلات سرمایه درگردش و توسعه ای کم بهره و یارانه دار از محل اعتبارات اشتغال فراگیر و روستایی و عشایری دریافت کرده اند ، ضروری است دستگاههای اجرایی متولی و کمیته های نظارت شهرستان ها ، اشتغال تعهد شده در طرح ها  را به طور جدی  پیگیری نمایند تا تعهدات انجام شده محقق گردیده و متقاضیان کار به اشتغال برسند .

طاهری برون سپاری برخی فعالیت ها از جمله تشکیل پرونده بیمه بیکاری ، مشاوره در حوزه روابط کار ، مشاوره در زمینه تسهیلات مشاغل خانگی را در دستور کار جدی این مدیریت دانسته و طبق بخشنامه های ابلاغی از سوی وزارت متبوع ، استفاده از ظرفیت کاریابی ها در این زمینه را ضروری قلمداد نمودند. وی همچنین بر پویایی و فعالیت هر چه بیشتر مدیران کاریابیها به منظور معرفی کارجویان به فرصت های شغلی تاکید کردند.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز با ذکر این مطلب که ؛ به کاریابیها اجازه داده می شود تا با استفاده  از ظرفیت ها و توانمندیهای خود    و مهیا بودن شرایط لازم ، در  اجرای هر چه بهتر  طرح کارورزی و مشوق های بیمه کارفرمایی تلاش کنند و  اطلاع رسانی های لازم و کامل به جامعه هدف را از طریق ادارات و کاریابیها و دستگاههای متولی امر در شهرستانها با استفاده از روشهای مختلف  و با بهره مندی از مصوبات جلسات کارگروه های اشتغال و سرمایه گذاری  را ضروری دانست.

در ادامه ، جلسه آموزشی سامانه جدید طرح کارورزی با حضور کارشناسان حوزه اشتغال ادارات و مدیران و کارشناسان کاریابیهای شهرستان ها برگزار گردید که اطلاعات لازم و ضروری در خصوص نحوه ثبت نام داوطلبان کارورزی ، واحدهای پذیرنده ، اخذ مجوزهای لازم و  عقد قرار داد توسط کارشنان مسئول طرح کارورزی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان به اعضاء جلسه انتقال داده شد.
۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید