اخبار

برگزاری نشست تخصصی روشهای علمی پیشگیری از شیوع اعتیاد در شهرستان مراغه

برگزاری نشست تخصصی روشهای علمی پیشگیری از شیوع اعتیاد در شهرستان مراغه

معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مراغه با اعلام این خبر افزود: با توجه به آمارهای رسمی و غیررسمی در خصوص اعتیاد که نشان از شیوع اعتیاد در جامعه، علی الخصوص جامعه کارگری را تهدید می کند. این اداره در راستای رسالتهای اجتماعی خود و استفاده از متدهای به روز و علمی جهت پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر با دعوت از کارشناسان امر فرمانداری، دادستانی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، بهزیستی و دانشکده علوم پزشکی اقدام به برگزاری نشست تخصصی مذکور نمود.

مظهریان افزود: در این نشست تخصصی ابتدا متدهای قبلی مبارزه با مواد مخدر بررسی و پس از احصاء معایب و محاسن آنها در خصوص روشهای نوین و علمی بین المللی که بتوان آنها را بومی سازی و در نتیجه عملیاتی کرد بحث شد.

 وی تصریح کرد: برای پیشگیری و پاک سازی محیطهای کارگری از اعتیاد، در مرحله  اول با مداخله غیر مستقیم و از طریق فرهنگ سازی، کارفرمایان و کارگران را ترغیب به محیط پاک نمود و در مراحل بعدی کارگاه­های آموزشی نوین و تخصصی برای کارگران و کارفرمایان برگزار کرد. گفتنی است کارگاههای آموزشی متعدد باهمکاری واحدهای صنعتی وتولیدی بالای پنجاه نفر کارگردرشهرستان تقویم آموزشی زمان بندی شده درسطح کارخانجات شهرستان درحال اجرا است.
۱۸ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید