اخبار

کارگاه آموزشی آشنایی با مهارتهای زندگی در شبستر برگزار شد

کارگاه آموزشی آشنایی با مهارتهای زندگی در شبستر برگزار شد

کارگاه آموزشی آشنایی با مهارتهای زندگی با حضور 39نفر از کارگران و کارکنان شرکت سیمان صوفیان  در محل سالن اجتماعات این واحد برگزار شد .

در این کارگاه ترابی کارشناس مربوطه با تعریف مهارتهای زندگی، آن را موجب افزایش تواناییهای فرد در مقابله با مشکلات ، مسائل و کشمکشهای زندگی دانسته که منجر به افزایش توانایهای روانی – اجتماعی افراد و پیشگیری از بیماریهای روانی شده و در نهایت به بهداشت روانی فرد کمک می کند .

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر وی در ادامه با اشاره به برخی از مهارتهای زندگی گفت: مهارت های خود آگاهی ، کنترل استرس ، همدلی ، تصمیم گیری ، حل مسئله ، برقراری ارتباط موثر ، روابط بین فردی ، کنترل خشم ، تفکر خلاق ، تفکر انتقادی و چگونگی دست یافتن به مهارتها ، راهکارهای تقویت هریک از مهارتها، خود آگاهی را اولین و اساسی ترین مهارت در بین مهارتهای زندگی است که مقدمه خود شناسی بوده و بویژه در زندگی مشترک و ایجاد همدلی و درک متقابل که زیربنای یک ارتباط موثر و پویا ست و در کاهش فشارها و استرسهای روحی و روانی موثر بوده و توانایی حل مسئله و تصمیم گیری را تسهیل می کند می باشد. وی تحقق این مسئله را نیازمند به خودارزیابی فرد از خودش دانست و افزود: این ممکن نیست مگر اینکه فرد مهارت خود آگاهی را در خود پرورش دهد و به یک خودآگاهی مثبت برسد.

۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید