اخبار

مدیر کل تعاون آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران برنامه‌های هفته تعاون را تشریح کرد

مدیر کل تعاون آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران برنامه‌های هفته تعاون را تشریح کرد
مدیر کل تعاون استان آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه‌های هفته تعاون در استان از بهره‌برداری 13 طرح تعاونی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان آذربایجان شرقی، محمد‌مهدی اعلایی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های ارتباط جمعی استان افزود: میزان سرمایه‌گذاری برای این تعداد طرح تعاونی 201 میلیارد و 930 میلیون ریال است که همزمان با هفته تعاون امسال به بهره‌برداری می‌رسد. وی در خصوص بخش‌های مختلف این 13 طرح تعاونی اظهار داشت: 6 طرح از این تعداد طرح در بخش خدماتی، پنج طرح در بخش تولیدی و یک طرح نیز در بخش حمل نقل است.

اعلایی با بیان اینکه این طرح‌ها در شهرستان‌های تبریز، بستان‌آباد، مراغه، ملکان، مرند و هشترود آماده بهره‌برداری هستند، اضافه کرد: این تعداد طرح آماده بهره‌برداری در هفته تعاون 115 نفر عضو را شامل می‌شود و زمینه اشتغال170 نفر را در استان فراهم می‌آورد.

وی در ادامه با اشاره به برخی برنامه‌های دیگر هفته تعاون اظهار داشت: حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان و دیدار با امام جمعه محبوب تبریز، سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه سیزدهم شهریور امسال، بهره‌برداری از چندین طرح تعاونی کوچک و بزرگ، شرکت در برنامه‌های زنده تلویزیونی و آغاز به کار پورتال خبری – اطلاع‌رسانی اداره کل تعاون آذربایجان‌شرقی از جمله این برنامه‌ها است.

وی در خصوص پورتال خبری – اطلاع رسانی این اداره کل افزود: این پورتال به آدرسhttp://az-sharghi.icm.ir    زمینه استفاده سهل و آسان از اخبار و رویدادهای بخش تعاون را برای اصحاب رسانه استان فراهم می‌آورد.

این گزارش حاکی است، از جمله بخش‌های مختلف این پورتال عبارتند از: اخبار، قوانین و مقررات، خدمات دولت الکترونیک، اداره آموزش و ترویج، مسکن مهر، اطلاعیه‌ها، رسیدگی به شکایات و ...

عملکرد اداره کل تعاون استان

مدیر کل تعاون استان آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به عملکرد این اداره کل در سال گذشته و پنج ماهه امسال  گفت: در حال حاضر پنج هزار و 47 شرکت تعاونی در آذربایجان‌شرقی مجوز فعالیت از اداره کل تعاون استان دریافت کرده‌اند.

اعلایی با بیان اینکه این تعداد شرکت تعاونی 777 هزار و 581 نفر عضو را شامل می‌شوند، افزود: شرکت‌های تعاونی استان سرمایه‌ای بالغ بر یک هزار و 114 میلیارد و 691میلیون و 909هزار ریال را دارا می‌باشند که زمینه اشتغال نزدیک 90 هزار نفر را در استان فراهم آورده‌اند.

وی اضافه کرد: بر اساس این آمار، 352 تعاونی بخش کشاورزی، 841 تعاونی بخش صنعتی،61 تعاونی بخش عمرانی، 30 تعاونی معدنی، یک هزار و 355 تعاونی خدماتی، یک هزار و 57  تعاونی بخش مسکن، 102 تعاونی بخش فرش دستباف، 179 تعاونی بخش تامین نیاز تولیدکننده را شامل می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: 342 تعاونی بخش تامین نیاز مصرف‌کننده، 77 تعاونی بخش اعتبار، 108  تعاونی بخش حمل و نقل، 165 تعاونی چند منظوره، 370  تعاونی بخش مصرف آموزشگاهی و هشت تعاونی بخش تامین نیاز صنوف خدمات نیز در استان فعال هستند.

مدیر کل تعاون آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر در استان اظهار داشت: بر‌اساس آمار از 179 هزار و  741متقاضی ثبت‌نامی در طرح مسکن مهر آذربایجان‌شرقی، 76 هزار و 279 متقاضی واجد شرایط شناخته شدند که این تعداد در قالب 134 تعاونی مسکن مهر کارمندی، 97  تعاونی کارگری،  305 تعاونی آزاد و 17  تعاونی فرهنگی سازماندهی شدند.

وی اضافه کرد:  63 هزار و 20 واحد زمین در قالب تفاهم‌نامه به متقاضیان مسکن مهر واگذار شده است، همچنین سه هزار و 901 واحد تسهیلات آماده سازی دریافت کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد سه هزار و 494 واحد پروانده دریافت کرده‌اند، سه هزار و 305  واحد عملیات ساخت را آغاز نموده‌اند،775 واحد فونداسیون را اجرا نموده‌اند و 503 واحد نیز قسط اول تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.

مدیر کل تعاون استان آذربایجان‌شرقی در خصوص آمار اعضای شرکت سهام عدالت استانی نیز اظهار داشت: در دوران دولت نهم تعداد 19 تعاونی سهام عدالت در شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی با جمعیت تحت پوشش نزدیک به یک میلیون و 225 هزار نفر تشکیل یافته است.

۹ شهریور ۱۳۸۸ ۱۰:۰۶
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید