اخبار

تعلل برخی بانک‌ها در اعطای تسهیلات اشتغالزایی موجب از دست رفتن سهمیه استان می شود

تعلل برخی بانک‌ها در اعطای تسهیلات اشتغالزایی موجب از دست رفتن سهمیه استان می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سهل انگاری و تعلل برخی بانک‌ها موجب از دست رفتن سهمیه استان می‌شود این گلایه از برخی بانک‌ها است و به قوت خود باقی است.

علی جهانگیری در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و توانمندسازی نیروی کار ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: افرادی که درخواست تسهیلات فراگیر داشته‌اند اما در ادامه پروسه نتوانستند از این تسهیلات استفاده کنند در صورت تمایل می‌توانند از طریق بهین یاب نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کند.

وی با اشاره به تمرکز ویژه به اعطای تسهیلات روستایی گفت: باتوجه به گزارش سامانه کارا در بحث تسهیلات روستایی نیازمند تمرکز و پالایش طرح‌های ثبت نامی و سرعت بخشی در اعطای تسهیلات هستیم.

جهانگیری گفت: سهل انگاری و تعلل برخی بانک‌ها موجب از دست رفتن سهمیه استان می‌شود این گلایه از برخی بانک‌ها است و به قوت خود باقی است.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، با تاکید بر ضرورت نظارت بر فرآیند اعطای تسهیلات اشتغال در سطح استان گفت: گزارش‌های نظارتی باید با روش علمی تهیه شده و کمیته‌های تخصصی دقت نظر کافی را در این رابطه داشته باشند.

وی افزود: با توجه به اطلاعات ارائه شده از سوی کمیته نظارت از مجموع تعداد 275 طرح مورد بررسی 132 مورد طرح مورد بهره برداری قرار گرفته و 134 طرح در حال اجرا است.

جهانگیری، با اشاره به زمان بر بودن فرآیند تصویب تسهیلات طرح‌های ملی فراگیر گفت: با توجه به اینکه اخذ مصوبات برای تسهیلات طرح ملی فراگیر فرآیند زمان‌بری را طی می‌کند انتظار می‌رود پس از مصوب شدن تسهیلات، فرآیند اعطای وام‌های مورد نظر توسط بانک‌ها تسهیل شود‌.

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید