اخبار

اولین جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته کارگر در تبریز برگزار شد

اولین جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته کارگر در تبریز برگزار شد

اولین جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر که با حضور نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمائی، انجمن‌های صنفی کارگری، خانه کارگر،  جامعه اسلامی کارگر، کانون انجمن های صنفی کارگری، مجمع نمایندگان کارگران و حوزه بسیج کارگری و مجمع مدیران اداری و منابع انسانی واحدهای تولیدی صنعتی استان و اعضای این ستاد در محل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

 برنامه های پیشنهادی برای هفته کار و کارگر اعلام و با بیان نقش سازنده هر یک از تشکل ها و اعضای این ستاد برگزاری هر چه با شکوهتر این مراسمات و برنامه ها را خواستار شدند.

ابتدا حجه السلام ذاکر مسئول امور فرهنگی اداره کل با اشاره به ارزش و اهمیت ایام ا.. شعبان المعظم بهره مندی معنوی از این ایام را خواستار شده و افزود: این ماه فضیلت های بسیار بالایی را دارد و بی شک هر اقدام خیر و خداپسندانه در این ماه فضیلت ها و اجر بسیار بزرگی را بهمراه خواهد داشت.

ایشان با اشاره به حوادث اخیر کمک و حمایت و دستگیری از همنوعان را اقدامی ارزشی خواند و افزود: همه باید در این حوادث به کمک و مساعدت هم بیائیم.

در ادامه این جلسه دبیر ستاد بزرگداشت هفته کارگر با ارائه برنامه های این ستاد در سالهای گذشته و اقدامات و هماهنگی های بعمل آمده برای گرامیداشت سال 98 برنامه های این ستاد را اعلام کرد.

کریم صادقزاده تبریزی افزود: هفته کارگر هر ساله از 5 لغایت 11 اردیبهشت ماه در راستای ارج نهادن به مقام شامخ کارگران برگزار می گردد و لازم است تمامی برنامه ها در راستای مقام و منزلت واقعی کارگران اقدام گردد.

دبیر اجرائی خانه کارگر تشکیلات شمالغرب کشور با بیان نقش ارزشمند کارگران در تولید و اقتصاد افزود: کارگران همواره در سالهای دفاع مقدس و سنگرهای تولید نقش اثربخشی داشته اند که امیدواریم با یکپارچگی تشکل های کارگری و کارفرمایی بتوانیم برنامه های متنوعی را اجرا کنیم.

سخنگوی شورای شهر تبریز از آمادگی و همکاری مجموعه شهرداری در برپایی مراسماتی در راستای تکریم مقام شامخ کارگران خبر داد.

در ادامه این نشست ناصرچمنی ریاست انجمن صنفی کارگران استان با انتقاد از عدم حضور نمایندگان تشکل های کارگری بر لزوم نقش پررنگ تر نمایندگان تشکل ها در برنامه های برگزار شده تاکید کرد و آمادگی این انجمن را در برپایی و میزبانی برنامه های ابلاغی از سوی ستاد بزرگداشت هفته کارگر را اعلام کرد.

چمنی از برگزاری مراسم ویژه ای با حضور کارگران و خانواده های آنان در راستای تجلیل از تلاشهای کارگران خبر داده ابراز امیدواری کرد مشکلات و چالش های پیش روی و کارگران با اهتمام ویژه مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.

در ادامه این نشست فرمانده حوزه بسیج کارگری و سپاه عاشورا پیرامون برنامه های حوزه بسیج کارگری سپاه عاشورا در ایام هفته کارگر اشاره نموده تصریح کرد؛پاسداشت نام و یاد شهدای کارگری که زینت بخش محافل ما بوده و توفیقات حاصله مرهون و مدیون خون شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم می باشند امری ضروری است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه قاسمی رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان حضور نمایندگان تشکل های قانونی کارگران در مراسمات و سخنرانی ها در ارزش گذاری به جایگاه والای کارگران را بسیار مهم دانست و افزود: باید به نقش مهم و اثربخش کارگران بها داده شود و ایام هفته کارگربهترین فرصت برای بازگویی زحمات و تلاشها و مجاهدت کارگران در عرصه های کار و تولید می باشد.
۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید