اخبار

معاون سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی: ضعف مدیریت از مشکلات اساسی واحدهای صنعتی استان است

معاون سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی: ضعف مدیریت از مشکلات اساسی واحدهای صنعتی استان است

معاون سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که ضعف مدیریت یکی از مشکلات اساسی ما در واحدهای صنعتی است، گفت: در شرایط فعلی تحریم‌ها، باید افراد توانمند وارد عرصه‌ی اقتصادی شوند.

علیار راستگو در مراسم بزرگداشت هفته کار و کارگر و تجلیل از کارگران، ورزشکاران و واحدهای نمونه استان، با بیان این‌که هرگونه تصمیمی که در روابط بین الملل اخذ می‌شود در عرصه‌ی داخلی کشور نیز تاثیرگذار است، اظهار کرد: آمریکا در عرصه‌ی سیاست داخلی سه استراتژی بزرگ را دنبال می‌کند  که‌ یکی از این استراتژی‌ها، تبدیل اعتراضات صنفی داخل ایران به مسائل امنیتی است، نباید به دشمن چنین اجازه‌ای دهیم بلکه این سلاح را باید از دشمن بگیریم.

وی ادامه داد: تفرقه اندازی بین مردم و مسئولان کشور از سیاست راهبردی آمریکا است و همواره تلاش می‌کند از این طریق بین مردم و مسئولان شکافی ایجاد کند.

معاون سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که نزدیک به 32 جلسه‌ی همفکری با واحدهای کارگری استان برگزار کردیم، گفت: پرداخت حقوق کارگران از لحاظ قانونی جزو حقوق ممتاز است، بر همین اساس نیز پرداخت حقوق کارگران جزو اولویت‌های کاری ما است. وی با بیان این‌که بحث خصوصی سازی در گذشته انجام شده و این دولت در رابطه با واگذاری‌های گذشته مشکلات آن را رفع می‌کند، افزود: ما پیگیر مسائل واگذاری ماشین سازی استان هستیم، این واگذاری در زمان دولت کنونی انجام نشده ولی با این حال ما اجازه نداده‌ایم حتی پرداخت حقوق کارگران یک ماه هم تعویق داشته باشد.

راستگو با بیان این‌که در شرایط فعلی تحریم‌ها، باید افراد توانمند وارد عرصه‌ی اقتصادی شوند، ادامه داد: زمانی اکثر قطعات تراکتورسازی از خارج از کشور وارد می‌شد ولی اکنون بالای ۹۰ درصد قطعات تراکتورسازی بومی سازی شده و در داخل کشور تولید می‌شود.وی با بیان این‌که مدیریت یکی از مشکلات اساسی ما در واحدهای صنعتی است، گفت: به عنوان مثال واحد صنعتی در استان وجود دارد که بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات اقتصادی خود دریافت کرده ولی با این‌حال هنوز مشکلشان حل نشده است.وی تاکید کرد: ما با تمامی تشکل‌های کارگری تعامل داریم و اگر در هر حوزه‌ای مشکل داشته باشند، وظیفه داریم نظارت و پیگیری کنیم، از کارگران نیز خواهش می‌کنم خواسته‌ها و مطالبات خود را از طریق نمایندگان و تشکل‌ها پیگیری کنند. معاون سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که خوشبختانه آذربایجان شرقی کم حاشیه‌ترین استان در مسائل کارگری است، گفت: برای حل مشکلات قشر کارگری می‌توانیم از پتانسیل 19 نماینده‌ی مجلس نیز استفاده کنیم.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید