اخبار

ثبت 692 مورد دادخواست در مراجع حل اختلاف شهرستان شبستر

ثبت 692 مورد دادخواست در مراجع حل اختلاف شهرستان شبستر

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شبستر ضمن بیان سخنانی به مناسبت هفته کارگر در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: طی هماهنگی های انجام شده با دستگاه های مرتبط با حوزه کارگری در گرایش های مختلف یک هم افزائی ایجاد شده است تا با هماهنگی همه دستگاه ها بتوانیم برای ارتقاء فرهنگ کار و تلاش و جایگاه کارگران برنامه ریزی های خوبی برگزار کنیم.

بنا به گزارش روابط عمومی این اداره خدایی ضمن اشاره به ساختار تشکیلاتی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ کار در بین افراد مختلف و همچنین ترویج فرهنگ کار ، تعاون و کار گروهی از اصلی ترین برنامه های این اداره در هفته کارگر است.

خدایی همچنین به عملکرد این اداره در حوزه روابط کار اشاره کرد و افزود : در سال گذشته 692 مورد دادخواست ثبت شد که از این تعداد 526 رای در هیات تشخیص و 264 رای در هیات حل اختلاف منجر به صدور رای در هیات حل اختلاف شد که 62 درصد آراء منجر به سازش شده است.

وی از تشکیل 1114 پرونده در حوزه بیمه بیکاری خبر داد و گفت: در حال حاضر 421 نفر مقرری بیمه بیکاری در منطقه شبستر وجود دارد که از این محل مبلغ 4631 میلیون ریال توسط صندوق تامین اجتماعی پرداخت شد.

وی افزود: در حوزه اشتغال و کارآفرینی 173 طرح با رقم بیش از 1000 میلیارد ریال مصوب در کمیته فنی مصوب که تاکنون 71 طرح با رقم 282 میلیارد ریال منجر به پرداخت توسط بانک های عامل شده است.  

در پایان این مراسم از سه دستگاه اجرایی موفق شهرستان از جمله اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اهداء لوح تقدیر به عمل آمد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید