اخبار

فرماندار شبستر: دین اسلام بیش از ادیان دیگر به حقوق کارگر اهمیت می دهد

فرماندار شبستر:  دین اسلام بیش از ادیان دیگر به حقوق کارگر اهمیت می دهد

  فرماندار شهرستان شبستر فرا رسیدن روز کارگر را به تمامی کارگران سخت کوشی که با همت و تلاش مضاعف و کارفرمایان که با مدیرت جهادی، در شکوفایی اقتصادی و صنعتی و سربلندی و اعتلای پرچم معنوی نظام جمهوری اسلامی ایران نقش آفرینی می کنند تبریک گفت و اظهار داشت:  درسالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "رونق تولید" نامگذاری شده، رسیدن به این اهداف با همت و تلاش کارگران که بازوان حرکت هر جامعه ای برای رشد و تعالی و شکوفایی است میسر خواهد شد.

حسن مستفید فرماندار شبستر تصریح کرد: در دین اسلام بیش از ادیان دیگر به حقوق کارگر اهمیت داده شده و دین اسلام آنچه که موجب تضییع حقوق کارگر گردد مخالف است.

وی با برشمردن ایرادات قانون کار که باید مورد بازنگری تخصصی قرار گیرد خاطر نشان کرد: کارگران موتور محرکه تولید، شریف ترین انسان های اجتماع و از دیدگاه اسلام بسیار محترم وارزشمند هستند، لذا کارگران که یکی از شاخصه های توسعه بشمار می روند، انتظار می رود تولید کنندگان با تعامل و ارزش دادن به این قشر از جامعه و تعامل و همکاری در تحقق منویات مقام معظم رهبری در تولید داخلی و رونق تولید تلاش  کنند.

در این نشست که به مناسبت هفته کارگر با حضور اعضای شورای هماهنگی ادارات وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تشکل های کارگری و کارفرمایی در سالن اجتماعات فرمانداری صورت گرفت فرماندار شبستر اعلام کرد: در کار و فعالیت های اقتصادی، هر کس با بهره گیری از تفکر و خردورزی سعی دارد، به نحوی شایسته مسیر تکامل را پیموده و رشد کند، که توجه بدان از بعد اسلام، بر ارزش های بسیار آنان        می افزاید لذا نمایندگان تشکل ها در رسیدگی به مشکلات کارگران و کارفرمایان بدون جانبداری از فردی در احقاق حق قانونی کارگران توجه نمایند.

در ادامه خدایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر ضمن برشمردن عملکرد این اداره در سال 97 ، گفت: با توجه به کثرت کارگر مشمول قانون کار در منطقه، تکمیل توسعه فضای اداری و ایجاد مجموعه فرهنگی ورزشی ویژه کارگران از ضروریات و مطالبات قشر کارگری است که انشاا... با مساعدت مسئولان ذیربط محقق شود.

وی در پایان به موفقیت مراجع حل اختلاف این شهرستان در حل و فصل مسائل کارگری گفت: 62 درصد آراء مراجع حل اختلاف منجر به سازش شده و تلاش می گردد با فراگیر شدن شناخت قوانین کار توسط کارفرمایان و کارگران اختلافات کارگری و کارفرمایی به حداقل برسد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید