اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شبستر

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شبستر

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با عنوان پیشگیری از اعتیاد با شرکت  66 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری این شهرستان برگزار شد .

رئیس اداره بهزیستی شبستر در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه معتاد یک بیمار است نه مجرم اظهار داشت: راه پیشگیری از این بیماری پذیرفتن فرد معتاد در جامعه و اعتماد به اوست و طرد معتاد از جامعه و خانواده نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه راه بروز سایر اسیب های اجتماعی از جمله بیکاری، فقر، طلاق، حاشینه نشینی، بزهکاری و در نهایت فرو پاشی خانواده و ایجاد یک جامعه نا امن را به همراه خواهد داشت .

احد نریمانی در ادامه با برشمردن برخی از ویژگیهای افراد معتاد گفت: امروزه تنوع مواد مخدر باعث بالا رفتن تنوع اعتیاد در جامعه شده و مواد مخدر سنتی و صنعتی هر یک ویژگیهای خاص خود را دارد که شناخت ویژگیهای افراد معتاد و همچنین مواد مخدر در شناسایی به موقع و اقدام در جهت درمان موثر می باشد.

وی تنبلی، کم اشتهایی، پر حرفی، خارش بدن، به همراه داشتن وسایل غیر متعارف از جمله سرنگ و الکل،  عدم رغبت به کار و تحصیل و ورزش از جمله برخی از ویژگیهای افراد مبتلا به مواد مخدر سنتی و در افراد مبتلا به مواد مخدر صنعتی و روان گردانها تغییر ناگهانی ذائقه، پر اشتهایی، خندها و گریه های بی مورد بسیار محرز می باشد.
۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید