اخبار

مدیر کل تعاون آذربایجان‌شرقی در برنامه زنده تلویزیونی "همراه" حضور یافت

مدیر کل تعاون آذربایجان‌شرقی در برنامه زنده تلویزیونی "همراه" حضور یافت
مدیر کل تعاون استان آذربایجان شرقی همزمان با هفته تعاون در برنامه زنده تلویزیونی " همراه" حضور یافت. به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون آذربایجان شرقی، در این برنامه زنده که از شبکه سهند پخش شد، مهندس اعلایی ضمن پاسخگویی به سوالات مجری این برنامه چالش‌ها و برنامه‌های اداره کل تعاون استان را تشریح کرد. این گزارش می‌افزاید، مدیر کل تعاون استان با تاکید بر جایگاه والای تعاون در عرصه‌های اجتماعی اظهار داشت: در شریعت اسلامی همگرایی و با هم بودن مفاهیم مثبتی است که در موضوع تعاون تجلی می‌یابد، در آیات متعدد قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار نیز به مقوله تعاون و با هم کار کردن تاکید شده است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه در مقوله‌های اجتماعی مردم کشورمان تعاون و همیاری را سر‌مشق و الگوی خود قرار می‌دهند ولی باید در عرصه‌های اقتصادی بیش از پیش جایگاه تعاون تجلی یابد.

مدیر کل تعاون استان آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه اداره کل تعاون استان توجه ویژه‌ای به بحث نظارت بر عملکرد تعاونی‌های خواهد داشت، تاکید کرد: با وجود اینکه بر اساس قانون اصلی‌ترین ناظر شرکت‌های تعاونی اعضای آن شرکت‌ها هستند ولی اداره کل تعاون استان با تاسیس یک واحد جدید با نام واحد نظارت و بهره‌برداری بر عملکرد تعاونی‌هایی که به قانون اهتمام کمتری دارد نظارت خواهد کرد.

اعلایی با تاکید بر اینکه تعاون در مقوله‌های اقتصادی، تبعات اجتماعی و با‌لعکس را فراهم می‌آورد، گفت: با توجه به اینکه سطح اقتصادی اغلب خانوارهای ایرانی در حد متوسط است، فعالیت در قالب تعاونی‌های می‌تواند زمینه‌ساز تجمیع سرمایه‌های خرد و تبدیل به فعالیت‌های اقتصادی اشتغال‌زا را در کشور فراهم آورد.

گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان آذربایجان شرقی می افزاید، برنامه تلویزیونی همراه روزهای سه شنبه از شبکه سهند راس ساعت 18  پخش می شود.

۱۶ شهریور ۱۳۸۸ ۱۵:۱۴
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید