اخبار

مدیر کل تعاون آذربایجان شرقی پیش از خطبه های نماز جمعه سخنرانی کرد

مدیر کل تعاون آذربایجان شرقی پیش از خطبه های نماز جمعه سخنرانی کرد
مدیر کل تعاون آذربایجان شرقی همزمان با 13 شهریور روز تعاون در نماز جمعه این هفته تبریز سخنران پیش از خطبه بود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون آذربایجان شرقی، محمد مهدی اعلایی گفت: سطح نظارت از فعالیت تعاونی‌ها به ویژه تعاونی‌های مسکن در استان افزایش می‌یابد.‌
فعالیت برخی از تعاونی‌ها به ویژه تعاونی‌های مسکن زمینه‌ساز نارضایتی مردم را فراهم آورده است به همین دلیل سطح نظارت از فعالیت این نوع تعاونی‌ها که قانون را رعایت نمی‌کنند، افزایش می‌یابد.
وی در ادامه با اشاره به فلسفه تعاون اظهار داشت: در شریعت اسلامی همگرایی و با هم بودن مفاهیم مثبتی است که در موضوع تعاون تجلی می‌یابد، در آیات متعدد قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار نیز به مقوله تعاون و با هم کار کردن تاکید شده است.
اعلایی اضافه کرد: با وجود اینکه در مقوله‌های اجتماعی مردم کشورمان تعاون و همیاری را سر‌مشق و الگوی خود قرار می‌دهند ولی باید در عرصه‌های اقتصادی بیش از پیش جایگاه تعاون تجلی یابد.
مدیر‌کل تعاون آذربایجان‌شرقی نتایج توجه به تعاون در عرصه‌های اجتماعی را حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: بسیاری از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی گرفته تا دفاع و مقدس و حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای حکایت از تعاون و همیاری اجتماعی ملت ایران دارد.
وی تاکید کرد: وزارت تعاون نیز تلاش دارد تا زمینه‌های تجلی مقوله تعاون در بخش‌های اقتصادی کشور را بیش از پیش فراهم ‌کند.
اعلایی با تاکید بر اینکه تعاون در مقوله‌های اقتصادی، تبعات اجتماعی و با‌لعکس را فراهم می‌آورد، گفت: با توجه به اینکه سطح اقتصادی اغلب خانوارهای ایرانی در حد متوسط است، فعالیت در قالب تعاونی‌های می‌تواند زمینه‌ساز تجمیع سرمایه‌های خرد و تبدیل به فعالیت‌های اقتصادی اشتغال‌زا را در کشور فراهم آورد.
وی که در مصلی امام خمینی (ره) تبریز سخن می‌گفت، اضافه کرد: ابلاغ سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی فصل جدیدی در توجه به مقوله تعاون در کشور گشود.
اعلایی خاطر نشان کرد: بر اساس مفاد برنامه پنجم توسعه تا پایان سال 1393 هجری شمسی باید سهم بخش تعاون از اقتصاد کشور به 25 درصد برسد در حالی که این رقم در حال حاضر پنج درصد است.
وی افزود: به حتم این مقوله قابل دسترسی است مشروط بر اینکه از مقوله تعاون بیش از پیش در بین آحاد مردم فرهنگ‌سازی شود به همین دلیل اطلاع‌رسانی دقیق و فرهنگ‌سازی مناسب در دستور کار اداره کل تعاون استان قرار گرفته است.
وی ابراز امیدواری کرد: با افزایش حمایت های دولت و فعالیت‌های ترویجی میزان موفقیت شرکت‌های تعاونی فعال در کشور بیشتر نمود یابد.
۱۶ شهریور ۱۳۸۸ ۱۵:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید