اخبار

نماینده ویژه وزیر و معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

برقراری بیمه بیکاری برای کارگران واحدهای آسیب دیده زلزله آذربایجان شرقی

برقراری بیمه بیکاری برای کارگران واحدهای آسیب دیده زلزله آذربایجان شرقی

میرهادی قره سید رومیانی از برقراری بیمه بیکاری برای کارگران واحدهای آسیب دیده از زلزله اخیر در آذربایجان شرقی خبر داد.

نماینده ویژه وزیر و معاون امورمجلس، حقوقی و استانهای وزارت اظهار داشت: پس از دستور دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان آذربایجان شرقی اعزام و با تشکیل جلسه اضطراری زمینه های ارائه خدمات این وزارت خانه در مناطق زلزله زده بررسی شد.

رومیانی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توان خود را در تسکین آلام مردم منطقه به کار می گیرد و مقام عالی وزارت برای بسیج تمامی امکانات دستورات لازم را صادر نموده اند.

وی با اشاره به اینکه کارگران واحدهای آسیب دیده از این زلزله تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند خاطر نشان کرد تسهیل در برقراری مقرری بیمه بیکاری برای کارگران حادثه دیده در زلزله در دستور کار قرار گرفته است.

نماینده ویژه وزیر با ارائه گزارش میدانی از بازدیدهای صورت گرفته از مناطق زلزله زده اظهار داشت: با بررسی های بعمل آمده آسیبی به کارخانجات مناطق زلزله زده وارد نشده است و این آمادگی در مجموعه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان و شهرستان وجود دارد تا در صورتی که از کارگران در اثر این حادثه دچار آسیب دیدگی شده باشند بلافاصله در مجموعه مراکز درمانی این وزارت خانه تحت درمان و نیز تحت حمایت بیمه بیکاری قرار گرفته و مقرری برای آنان پرداخت گردد.

وی همچنین از ارائه خدمات و ارسال اقلام ضروری شامل مواد غذایی و لبنی، وسایل گرمایشی، 2 هزار دستگاه هیتر برقی ، 500 دستگاه بخاری برقی و کمک های نقدی و اعطای تسهیلات قرض الحسنه از سوی مجموعه ادارات، سازمانها و شرکتهای تابعه وزارت در مناطق زلزله زده خبر داد.       

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید