اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما عنوان کرد:

دستاوردهای چهل و یک ساله انقلاب، نمادی از استقلال و بالندگی ایران اسلامی است

دستاوردهای چهل و یک ساله انقلاب، نمادی از استقلال و بالندگی ایران اسلامی است

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در هشتمین روز از دهه مبارکه فجر در مصاحبه اختصاصی با مرکز صدا و سیمای آذربایجان شرقی گفت: دستاوردهای چهل و یک ساله انقلاب نمادی از بالندگی و استقلال ایران اسلامی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، میراحد حسینی با اشاره به افق چشم‌انداز توسعه خدمات این اداره کل بر اساس ماموریت های بسیار مهم و حساسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و هدایت های رهبر معظم انقلاب شاهد اقدامات چشمگیری در عرصه خدمت رسانی هستیم وی افزود: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران جمعیت نیروی کار استان نرخ مشارکت تا تیرماه سال ۹۸ به میزان ۴۴.5 درصد و نرخ بیکاری در استان ۱۱.۱ درصد می باشد.

حسینی ادامه داد: تسهیلات طرح های اشتغال فراگیر، روستایی و مشاغل خانگی تا بهمن ماه ۹۸ به ترتیب طرح اشتغال فراگیر با اعتبار ابلاغی ۸۷۳۴ میلیارد ریال با پیش‌بینی اشتغال ۵۰۷۳ نفر در حوزه طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۲۳۸۱ میلیارد ریال با پیش‌بینی اشتغال 4۵۱۳ نفر و در حوزه مشاغل خانگی در سال ۹۷ با اعتبار ۳۸۰ میلیون ریال با اشتغال ۷۶۰۰ نفر و سال ۹۸ با ۷۲ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۷۲۰ نفر می باشد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بخش دیگری با اشاره به عملکرد اداره کل در حوزه روابط کار اظهارکرد: تعداد هیات های تشخیص در سال ۹۲ به تعداد ۲۸ هیات بود که این تعداد در سال ۹۸ به ۳۴هیات رسیده است. همچنین تعداد هیئت های حل اختلاف در سال ۹۲ در استان 17 هیات بود که در سال ۹۸ به ۲۲ هیات افزایش یافته است و میانگین رسیدگی در این مراجع از ۳۸ روز به ۲۸ روز کاهش پیدا کرده است.  حسینی افزود: در حوزه بازرسی کار، تعداد بازرسی های انجام شده از واحدهای تولیدی و صنعتی استان در سال ۹۸ 22هزار و 500 مورد می باشد همچنین تعداد ۴۶۰۰ پرونده درخواست مشاغل سخت و زیان آور در کمیته مورد رسیدگی قرار گرفته است. وی تعداد تشکل های کارگری و کارفرمایی را ۵۱۷ تشکل عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۴۴۵ مورد تشکل کارگری و تعداد 73 تشکل کارفرمایی است.  حسینی در بخش دیگری با اشاره به دستاوردهای بخش تعاون افزود: تعداد کل تعاونیهای فعال استان را تا سال ۹۸ به تعداد ۴۲۸۰ تعاونی می باشد که ۱۲۵ مورد تشکیل تعاونی با 3000 نفر عضو و با سرمایه 38000 میلیون ریال می باشد. وی تصریح کرد: تعداد نظارت های صورت گرفته از تعاونی‌های ۱۴۸۰ و تعداد ۱۲ مورد حسابرسی از تعاونی‌ها صورت گرفته و تعداد  ۲۳,۰۰۰ نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

 حسینی تعداد افراد بکار گمارده شده توسط خدمات اشتغال و کاریابی های غیر دولتی را ۲۸۰۰ در سال ۹۸ اعلام و افزود: تعداد فرصت های شغلی در سال ۹۸ به تعداد 5000 مورد و میزان اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد به میزان 45000 مورد بوده است.

 وی تعداد مجموعه های فرهنگی ورزشی کارگران را ۱۳ مجموعه اعلام کرد و گفت: سه استخر سرپوشیده در استان فعالیت دارد و سالانه ۴ مسابقه ملی در رشته های مختلف برگزار و ۲۰ مورد مسابقات کشوری ورزشکار اعزام می شود وی ادامه داد: در بخش خانه های بهداشت کارگری تاکنون ۱۶۵ خانه بهداشت کارگری در واحدهای تولیدی بزرگ ایجاد شده است که بیش از ۵۰ هزار کارگر خدمات بهداشتی ارائه می گردد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید