اخبار

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

توسعه و شکوفایی اقتصادی حاصل تلاش جمعی کارگران در عرصه های کار و تولید است

توسعه و شکوفایی اقتصادی حاصل تلاش جمعی کارگران در عرصه های کار و تولید است

میراحد حسینی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در دیدار نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی به عنوان یک استان صنعتی و کارگری دارای منابع طبیعی ظرفیت ها و قابلیت های بالای اشتغال و سرمایه های سرشار اقتصادی و اجتماعی وسیعی در جهت رونق تولید و اشتغال و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشور برخوردار است، تصریح کرد: با مدیریت خوب می توانیم تحولی نوین در عرصه اقتصاد منطقه ای و ملی ایجاد کنیم.

 

میر احدحسینی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در جهت کاهش بیکاری در استان صورت گرفته به طوری که آمار بیکاری با اقدامات مثبتی که صورت گرفته از 9/10به ۱۰درصد کاهش یافته‌است،  وی افزود: بالغ بر ۷٠٠ هزار کارگرها بیش از ۵۰ هزار کارگاه، ۴۸ هزار کارگاه فعالی ۲۸۰ معدن در سطح استان چرخه ی تولید و اقتصاد کشور را به گردش در می آورند.

 

میر احد حسینی، گزارشی از اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا ارائه نموده  تصریح کرد: علاوه بر پرداخت وام یک میلیون تومانی برای سرپرستان خانوار، تمهیداتی در جهت پرداخت بیمه بیکاری به کارگران و امهال حق بیمه کارگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی پیش بینی شده است که مشمولین می توانند با مراجعه به سامانه های غیرحضوری مربوطه نسبت به ارائه درخواست خود اقدام نمایند.

 

حسینی ادامه داد: همچنین در راستای توسعه اشتغال در استان مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات اشتغال فراگیر به متقاضیان طرحهای تولیدی پرداخت شده است همچنین مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات توسعه اشتغال روستایی پرداخت شده است که با پرداخت این میزان تسهیلات به میزان ۲۸ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

 

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان در بخش دیگری با بیان زحمات و تلاشهای جامعه بزرگ کارگری استان با اشاره به پیامی از مجموعه بیانات امام (ره) درتبیین ارزش و جایگاه کار و کارگر افزود: کارگران مدیران جامعه هستند و کار و کارگر ارزشمند است و کارگران هستند که در آینده به مدیران موفق تبدیل می شوند و این خودافتخار بزرگی به جامعه کارگری است.

 

 وی با قدردانی از تلاشهای تشکل های کارگری در استان افزود: با همکاری و تعامل بسیار بالای تشکل ها ی کارگری در استان شاهد کمترین تنش کارگری در استان هستیم که با عملکرد خوب کمیته واکنشهای کارگری بسیاری از موانع و مشکلات حل و فصل گردیده است.

 حسینی تصریح کرد؛ ۵۷۹ تشکل در استان فعالیت دارند که این تشکل ها در پیشبرد اهداف راهبردی نظام  و اهداف بلند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اثر گذار بوده اند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید