اخبار

سرپرست اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

صنایع دارویی در تحقق جهش تولید نقش بی بدیل ایفا می کنند

صنایع دارویی در تحقق جهش تولید نقش بی بدیل ایفا می کنند

داروسازی شهید قاضی تبریز ۴۵ درصد سرم های تزریقی، ۸۵ درصد آمپول آب مقطر و ۵۳ درصد ویال های تزریقی مایع بیمارستانی کشور را تامین می کند.

سرپرست اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش صنایع دارویی در تامین محصولات دارویی مورد نیاز کشور اظهار کرد: صنایع دارویی در تحقق شعار جهش تولید نقش بی بدیلی دارند و فعالیت مستمر این شرکت و توسعه کمی و کیفی محصولات تولیدی فوق العاده در توسعه اقتصادی و کاهش وابستگی کشور پیشگام بوده است.

مدیر عامل داروسازی شهید قاضی تبریز نیز در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته خاطر نشان کرد؛ این شرکت بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات تزریقی و بیمارستانی در کشور است. دکتر باسمنجی از برنامه افزایش ظرفیت تولید انواع آمپولهای دارویی، سرم ها و ویال های انسانی و دامی همراه با بازسازی و ارتقای استانداردهای تولید دارو در بخش های مختلف این شرکت خبر داده و خاطر نشان کرد: قریب به ۶ میلیون واحد انواع سرم و محلول های تزریقی و در حدود ۱۲ میلیون عدد انواع آمپول و آب مقطر تزریقی بطور ماهانه در این شرکت تولید می شود. وی با اشاره به اینکه با همکاری نیرو های متخصص در این شرکت پروانه تولید انواع محصولات جدید انسانی و دامی را اخذ نموده ایم اذعان کرد هم اکنون ۴۵ درصد انواع سرم های تزریقی، ۸۵ در صد آمپول آب مقطر کشور و ۵۳ درصد ویال های تزریقی مایع بیمارستانی در کنار برخی آمپول ها این شرکت  تولید می شود.

۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید