اخبار

در دیدار سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با رئیس کل دادگستری استان عنوان شد:

سیستم قضائی نقش مهمی در برقراری آرامش در جامعه کار و تولید ایفا می کند

سیستم قضائی نقش مهمی در برقراری آرامش در جامعه کار و تولید ایفا می کند

همزمان با روز قوه قضائیه سرپرست اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان  با رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی دیدار کرد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر ،هفته قوه قضائیه را به رئیس کل دادگستری و همکاران  دستگاه قضا تبریک گفت و از تلاشها و خدمات شایسته مجموعه سیستم قضایی استان در برقراری آرامش و رفع نگرانی در جامعه و همکاری با این اداره کل قدردانی کرد.

حسین فتحی با اشاره به حوزه  مشترک کاری دادگستری با حوزه های مختلف کاری این اداره کل افزود: تنها قانونی که به عهده دو دستگاه اجرائی و قضایی گذاشته شده است قانون کار است و تلاش بر این است تا تمامی آراء مستند به قانون و به نحو شایسته و با حفظ شأن کارگر و کارفرما صادر گردد.

وی فراهم سازی زمینه های تعامل بیشتر با دادگستری به عنوان مرجع  و ارتقا سطح علمی و بهره مندی بهتر در زمینه انتقال تجارب و ایجاد وحدت رویه در مراجع کار و تنظیم و نظارت بر روابط کار و صیانت از نیروی کار و بازرسی و حوادث ناشی از کار را از مهم ترین اهداف این نشست بر شمرد و با بیان تلاش های صورت گرفته در حمایت از واحدهای تولیدی صنعتی استان و توجه ویژه رئیس کل دادگستری و معاونین ایشان به نمایندگی از طرف جامعه کارگری و کارفرمائی و تعاونگران استان قدردانی کرد.

در این دیدار کریم صادق زاده تبریزی دبیر اجرایی خانه کارگر و عضو شورای کلانشهر تبریز و رئیس کانون بازنشستگان تبریز با اشاره به اینکه ۱۲ هزار کارگاه با 23 شهرک صنعتی و 487 هزار نفر بیمه شده و ۱۱۴ بازنشسته در استان وجود دارد افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برقراری ارتباط هدفمند بین شرکای اجتماعی به نحو مطلوب عمل نموده و ما کمترین میزان تنش کارگری را در استان داریم.

وی با قدردانی از تلاش‌های ارزشمند دکتر خلیل اللهی رئیس کل دادگستری استان از اهتمام ویژه ایشان برای برقراری آرامش در محیط‌های کارگری و تدوام چرخه تولید در استان قدردانی نموده خاطرنشان کرد: با تدابیر عالی و مدیریت رئیس کل دادگستری استان و تلاشهای بی وقفه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و اعضای کمیته مدیریت بر واکنش های کارگری استان ۱۷ واحد تولیدی از چرخه تولید خارج شده بودند که با همت و تلاش مسئولین هم اکنون به چرخه تولید و بهره وری بازگشته و در جهش تولید و رونق اقتصادی نقش آفرینی می‌کنند.

صادق زاده با قدردانی از تلاشهای ریاست قوه قضائی افزود: در بحث توجه ایشان به دستمزد کارگران و تاکید مقام معظم رهبری بر رسیدگی سریع به مطالبات کارگران رضایتمندی نسبی را به جامعه کارگری بازگرداند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تصریح کرد؛ در سایه توجه به توسعه ی تشکل های کارگری و در حوزه روابط کار شاهد بیشترین آراء صادره سازشی و کمترین میزان نقض آراء  از سوی دیوان هستیم که این نشان از اهتمام جدی دکتر فتحی به توسعه تشکل ها و نقش آنها در حل و فصل مسائل کارگری است.

وی با یادآوری شهدای هفت تیر خاطرنشان کرد: شهید بهشتی معمار اصلی قوه قضایه و یکی از بنیانگذاران خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران بود که در سایه فکر و اندیشه بلند ایشان خانه کارگر شکل گیری شد.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید