اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

توانمندی مدیران در عرصه کار و تولید موجب شکوفایی و توسعه اقتصادی می گردد

توانمندی مدیران در عرصه کار و تولید موجب شکوفایی و توسعه اقتصادی می گردد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: توانمندی مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی موجب شکوفایی در عرصه تولید و چرخه بهره وری می گردد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، دکتر حسین فتحی در نشست مشترک تشکل های بازنشستگی استان و مدیران ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در استان با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به اهلیت و تخصص و تعهد در واگذاری واحدهای مشکل دار اظهار کرد: در واگذاری واحدهای تولیدی و صنعتی، که در راستای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی صورت می گیرد موضوع اهلیت و تخصص فرد نادیده گرفته می شود و این امر موجب کاهش در روند تولید و تنش کارگری می شود که با تغییر در سیستم مدیریت می توان به چرخه تولید و بهره وری بر گردد و موجب ارزش آفرینی شود. وی به موضوع مالکیت شرکت ماشین سازی تبریز اشاره نموده بیان کرد: علی رغم این که دارای مدیریت توانمند، متعهد و تلاشگر در عرصه صنعت می باشد باید در خصوص مالکیت شرکت اقدام شود تا فعالیت های موثرتری انجام یابد. فتحی با اشاره به وجود ۳۶ شهرک صنعتی در استان، گفت: ۱۷ ناحیه صنعتی در تبریز وجود دارد و ۲۵ هزار کارگاه نیز در استان فعالیت می کنند. وی با بیان این‌که سه میلیون و ۲۲۲ هزار نفر معادل بیش از ۷۵ درصد جمعیت استان عضو تعاونی‌ها هستند، گفت: اگر سیاست گذاری‌ها و حمایت‌ها از تعاونی‌ها افزایش یابد، می‌تواند رضایت عمومی بین مردم ایجاد کند.

وی ادامه داد: شعار ما این است که با تعاون می‌توان اشتغال و با اشتغال می‌توان رفاه ایجاد کرد. فتحی در خصوص اقدامات اداره کار استان در حوزه اشتغال، تشریح کرد: ۴۹ مجموعه کاریابی از سوی وزارت کار مجوز دریافت کرده‌اند و در سال گذشته، با استفاده از تسهیلاتی که برای ایجاد مشاغل خانگی، روستایی و مبارزه با کرونا در سال گذشته، ۲۲ هزار و ۲۰۰ نفر شغل جدید ایجاد کردند.

وی افزود: بر اساس تحلیل کارشناسان، برای تک رقمی کردن نرخ بیکاری استان باید ۵۰ هزار فرصت شغلی در سال ایجاد شود که در سال گذشته، ۲۷ هزار شغل جدید در استان ایجاد شد و برای سال‌جاری نیز ایجاد ۲۸ هزار فرصت شغلی هدف گذاری شده است.وی با بیان این‌که یکی از ویژگی‌های بازار کار، وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی است، گفت: بر اساس آمار مربوط به اوایل سال ۹۸، ۲۶۵ هزار نفر فارغ التحصیل در استان وجود دارد که ۶۱ هزار نفر از آن‌ها معادل ۱۸.۷ درصد بیکار بودند؛ این رقم از متوسط کشوری بیشتر بوده و در این رابطه نیازمند بازبینی سیستم آموزشی و تکیه بر مهارت آموزی هستیم.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان متذکر شد: نیروی بازار کار از مدرک تحصیلی بالا برخوردار بوده اما از نظر مهارت، سطح پایینی دارند. وی افزود: دنیای کار و بازار کار هر لحظه در حال تغییر است، نیروی کار فراملی ظهور یافته و سیستم‌های حمایتی از نیروی کار در حال شکل گیری هستند، پس باید بازار کار نیز تغییر یابد. وی متذکر شد: بازار کاری که اکنون برای جوانان کشور وجود دارد، متناسب نیاز آینده کشور نیست و این امر باید در مجلس پیگیری شود.فتحی گفت: بیش از ۸۰ درصد تنش‌های کارگری مربوط به بحث مدیریتی بوده و حتی شاهد تغییرات مدیریتی در چندماه گذشته بودیم.وی با اشاره به اهمیت مدیریت، اظهار کرد: نیروی کار شرکت بلبرینگ سازی تبریز با تغییر مدیریت نه تنها تثبیت شد، بلکه حقوق معوقه کارگران پرداخت و حتی ۵۳ نفر نیز به این مجموعه اضافه شدند.وی افزود: شرکت‌های دیگری چون توسعه و گسترش آذربایجان و ماشین آلات صنعتی تراکتور نیز با تغییر مدیریت و با وجود همان تجهیزات وضعیت مطلوب‌تری پیدا کردند؛ این امر نشان می‌دهد که در بحث مدیریت دچار غفلت شده‌ایم.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید