اخبار

در برنامه زنده تلویزیونی تراز عنوان شد:

محرک اصلی تحقق کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری است

محرک اصلی تحقق کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری است

 برنامه زنده تلویزیونی تراز با حضور سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شبکه سهند سیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد.

 سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در برنامه تراز از شبکه سهند سیمای مرکز آذربایجان شرقی پیرامون کسب و کارهای کوچک و تعاونی‌ها و ویژگی ها، مشکلات و موانع پیش رو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی،دکتر حسین فتحی در بیان محاسن و ویژگی کسب و کارهای کوچک گفت: این کسب و کارها محاسن زیادی دارند که می‌توان به تغییرات بازار، انعطاف پذیری، قدرت خلاقیت و نوآوری و نیز کوتاه بودن زنجیره تصمیم گیری اشاره کرد.

وی افزود: در واقع فضای محرک اصلی تحقق کارآفرینی"sme"، قدرت خلاقیت و نوآوری است که بیش از ۸۵درصد اشتغال و ۷۰ درصد نوآوری به کسب و کارهای خرد و متوسط اختصاص دارد.

فتحی با تقسیم بندی مشکلات پیش روی" sme" ها اظهار کرد: عدم توانایی و رقابت با کالاهای خارجی، عدم دسترسی به بازارهای خارجی «شبکه تخصصی بازاریابی»، نارسایی در تبلیغات و بسته بندی و نیز موانع و مقررات صادرات و واردات مهم ترین مشکلات کسب و کارهای کوچک و متوسط است.

 وی به نقش و اهمیت کسب و کارهای کوچک و نوآور و ایجاد زنجیره ارزش پرداخته اذعان داشت: کسب و کار های کوچک به لحاظ ارزش آنها در اقتصاد همواره از جایگاه بالایی برخوردار می باشند و برای تداوم فعالیت و رشد آنها مهمترین عامل وجود مدیریت توانمند و کارآمد در رأس کارها، قابل رقابتی کردن محصولات تولیدی و نیز در برخی موارد اصلاح ساختار مجدد است که می توانند جایگاه واقعی خود را در عرصه اقتصادیحفظ و در راستای توسعه گام بردارند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون مزیت های بخش تعاون و اعطای تسهیلات  به تعاونی‌ها خاطرنشان کرد؛ در راستای تقویت و توسعه تعاونی ها بانک توسعه تعاون بر اساس اساسنامه ۷۰ درصد از منابع در اختیار را جهت رونق بخشیدن و تقویت و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش تعاون اختصاص داده و نیز صندوق ضمانت بخش تعاون در خصوص ضمانت وثائق لازم خدمات لازم را ارائه می دهد.

 وی در پاسخ به سوال مجری برنامه پیرامون مهمترین عامل احیا و توسعه کسب و کارهای کوچک افزود: حمایت های مالی و فن آورانه و اصلاح ساختار اقتصادی باعث می شود کسب و کارهای کوچک و متوسط با سرعت وارد چرخه اقتصادی شوند و ارزش افزوده ایجاد کند.

 فتحی در خاتمه با اشاره به حمایت‌های دولت از مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا از اعطای تسهیلات به کارگران واحدهای به شدت آسیب دیده به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از طریق پرداخت بیمه بیکاری به کارگران و نیز برخورداری از تسهیلات بانکی با کارمزد۱۲ درصد که با ثبت نام در سامانه کارا از این تسهیلات بهره مند می شوند.

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید