اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه آذربایجان شرقی:

برنامه تحول در نظام اداری سر خط ماموریت های سازمانی است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: دستورالعملها و برنامه های تحول در نظام اداری سرخط ماموریت های سازمانی است
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی,برنامه تحول در نظام اداری سر خط ماموریت های سازمانی است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: دستورالعملها و برنامه های تحول در نظام اداری سرخط ماموریت های سازمانی است
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، دکتر حسین فتحی در نشست اعضای کارگروه توسعه ی مدیریت اداره کل که با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد با اشاره به عملکرد این اداره کل در شاخصهای عمومی و اختصاصی افزود: با همت و تلاش همکاران در بخشهای مختلف امتیاز کامل این شاخص را در سال ۹۸کسب نموده ایم وی ادامه داد در سال 9۹ برش عملیاتی شاخص ها صورت گرفته و تمامی فعالیت ها بر مبنای منشور کاری آماده و به تمام شهرستانها ابلاغ گردیده است.

فتحی در بخش دیگری از ایجاد سامانه شورای راهبری توسعه مدیریت و کمیته ها در مجموعه وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی خبر داد و افزود: برای اولین بار این سامانه در راستای ساماندهی کمیته ها و در قالب دستورالعملهای اجرایی ایجاد و ابلاغ گردیده است.

 پس از بیانات سرپرست اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی رؤسای کمیته های ۷گانه در حوزه ارزیابی عملکرد، منابع انسانی، دولت الکترونیک، کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی، ساختار دولت و مدیریت عملکرد و بهبود فضای کسب و کار به بیان اقدامات ۵ ماهه پرداختند.

 در این نشست خانم قاسمی رئیس گروه نوسازی اداری و مدیریت عملکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در بهبود عملکرد کمیته ها افزود: براساس تفاهم نامه، برنامه ها بر اساس برنامه جامع عملیاتی که از سال ۹۷ شروع شده و تا سال ۹۹ جزء برنامه های راهبردی این سازمان و مبنای ارزیابی دستگاهی است خواهد بود.

 وی ادامه داد: احصاء وضعیت موجود و بعد رسیدن به وضعیت مطلوب باید در برنامه عملیاتی قرار گیرد و وظایف جدیدی که صورت می گیرد باید در شاخص ها لحاظ و اصلاح و در ارزیابی مورد توجه قرار گیرد.

 در پایان این نشست تخصصی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به بر نامه های تحول در نظام اداری با تشریح ابعاد رسالت سازمانی اظهار کرد: با نگاه به گذار جمعیتی از دهه ۶۰ تاکنون انتقال اشتغال درحوزه صنعت ،خدمات و کشاورزی کاهش پیدا کرده و در بخش کارشناسی کار یدی به نیروی فکر کشور توسعه پیدا کرده  است.

دکتر فتح زاده با اشاره به مبانی تئوری افزود: اگر بتوانیم تئوری مدیریت و توسعه راهبری مدیریت را در سازمانها نهادینه کنیم حجم عظیمی از مراجعات مردم به دستگاهها کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک  به۷۰ در صد جمعیت استان به ادارات و سازمانها و بخشهای خدمت رسان مراجعه می کنند تصریح کرد در گام اول با راه اندازی سامانه و با استفاده از ظرفیت کارشناسی با ترسیم فرایند ها و الگوهای سامانه جامع الکترونیکی با ایجاد یوزر و پس وورد امکان دسترسی آسان و ارائه خدمات الکترونیکی را افزایش و حجم مراجعات و هزینه های آن را مدیریت کنیم.

دکتر فتح زاده در بخش دیگری با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن برنامه های توسعه دولت الکترونیک و استقرار تحول در نظام اداری گفت باید برنامه محور باشیم و هر چه قدر در شهرستانها بتوانیم ارزیابی نقاط ضعف و قوت وبازخورد ها را داشته باشیم در محور برنامه عمل کردیم  وی ارتقاء مدیریت دانش و بهسازی منابع انسانی را ضروری خواند و گفت باید بتوانیم قابلیت ها و ضعف ها را در بخشها و شهرستانهای مختلف احصا  و بر مبنای مدیریت دانش عمل کنیم.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با تاکید بر ایفای نقش مرجعیتی استان در کل کشور ، تقویت و توسعه  راهبرد های مدیریتی را از مولفه های کارآمدی و توسعه استان در حوزه هاي مختلف عنوان کرد و بر توانمند سازی مدیران ستادی و شهرستانی و برگزاری دوره های آموزشی پیرامون روشهای تحقیق، آینده نگری، تغییر، شیوه های کسب و کار آشنایی با روشهای حل مسئله و شیوه ارائه مطلب درکانون ارزیابی شایستگی مدیران تاکید کرد.

۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید