اخبار

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز:

رعایت حقوق کارگران یکی از مسایل مهم جامعه است/کارگر و کارفرما دو عضو یک جامعه و نقش اساسی در روند تولید ایفا می کنند

رعایت حقوق کارگران یکی از مسایل مهم جامعه است/کارگر و کارفرما دو عضو یک جامعه و نقش اساسی در روند تولید ایفا می کنند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز، پایداری و تحرک واحدهای تولیدی را مرهون تلاش‌های کارگران دانست و گفت: رعایت حقوق کارگران یکی از مسایل مهم جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد علی آل هاشم در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته کارگر و نمایندگان تشکل های کارگری استان که به مناسبت هفته کارگر برگزار شد با بیان نقش کارگران و جوانان در عرصه های مختلف بیان کرد؛ جوانان در حفاظت از کیان نظام در عرصه های کار و تلاش و میادین ورزشی و هسته ای  برای ایران اسلامی افتخار آفرینی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان توجه و رعایت حقوق کارگران را یکی از مسائل مهم و ضروری خواند و افزود: مسئله ی حقوق یکی از موضوعات مهم در تامین زیر ساخت های نظام اجتماعی است و باید  اصول و قواعد آن همواره مورد توجه جدی  قرار گیرد.

امام جمعه تبریز افزود: دین اسلام  یک نظام و برنامه مدون در زندگی انسان تنظیم نموده و اهمیت و علاقه فراوانی به حل مشکلات کارگر و ارزش فراوانی برای جایگاه کار بیان نموده است.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: در قرآن و روایات بر ضرورت و لزوم کار و فعالیت تاکید فراوانی شده است و بدون شک سعی و تلاشی که انسان در این دنیا انجام می دهد پاداش آن را می گیرد.

ایشان در بخش دیگری به اهمیت  ارتباط بین کارگر و کارفرما اشاره نموده افزود: کارگر و کارفرما دو عضو یک جامعه و شریک در روند تولید به حساب می آیند  و ارتباط بین این دو بر اصل برادری و تعاون استوار است.

نماینده ولی فقیه با بیان اصل روابط بین کارگر و کارفرما اظهار کرد: این ارتباط نیازمند به همدلی است و باید بدون استثمار و بهره کشی باشد و برخورداری از حقوق اجتماعی مساوی یکی از اصول اساسی اسلام است که باید در ایفای حقوق کارگران رعایت شود.ایشان بزرگی و مقام انسان را در معیارهای اخلاقی و دانش و شایستگی دانست و افزود: شرافت و منزلت انسان به میزان  سرمایه و ثروت و دارایی نیست بلکه به اخلاق، دانش و کار و تلاش انسان بستگی دارد.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه راه و روش و سلوک و شخصیت حاج قاسم همواره در جامعه و در بین جوانان باید به یک الگوی همیشگی تبدیل شود خاطر نشان کرد؛ حاج قاسم با تمام وجود برای صیانت از اسلام و مبانی دینی و اعتقادی جان خود را تقدیم اسلام کرد و باید فرهنگ ومکتب حاج قاسم در کل دنیا اشاعه و نهادینه شود .

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید