اخبار

گفتگو آذرانجمن با رئیس اداره کار تبریز بمناسبت روز کارگر؛

حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در تبریز

حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در تبریز

حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در تبریزرئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تبریز گفت: حوزه های پوشاک، گردشگری، عمده فروشی و خرده فروشی، حمل و نقل، فعالیت های آموزشی، فعالیت های فرهنگی، ورزشی و تفریحی با شیوع ویروس کرونا بیشترین لطمه را دیده اند .

گروه اجتماعی آذرانجمن: مهدی نادری، رئیس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تبریز ضمن تبریک روز کارگر و اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ توسط رهبر انقلاب به «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» عنوان کرد: یکی از موانع تولید که چالش های بسیاری در این حوزه در کشورمان و جهان ایجاد کرده، اپیدمی ویروس کرونا می باشد.

نادری در مورد تاثیرات اپیدمی کرونا بر اشتغال در کشور گفت: اگر تولید دچار مشکل شود، شاهد کاهش اشتغال و بیکاری شاغلین خواهیم بود. حوزه هایی که با شیوع ویروس کرونا درگیر هستند شامل حوزه‌ پوشاک، گردشگری، عمده فروشی و خرده فروشی، حمل و نقل، فعالیت های آموزشی، فعالیت های فرهنگی، ورزشی و تفریحی هستند.

وی افزود: در بحث تولید ملی خوشبختانه واحد ها و کارخانجات تولیدی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. کارگران عزیز و سخت کوش که با توجه به اینکه اکثرا واحدهای تولیدی کارخانجات مشغول به کار بودند این عزیزان با فعالیت های شبانه روزی مثل کادر بهداشتی عرصه تولید و کار را متوقف ننموده و به فعالیت‌هایشان ادامه داده اند.

رئیس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تبریز تبیین کرد: حمایت‌های اداره کار از مشاغلی که در دوران کرونا آسیب دیدن مداوم ادامه داشته است. به عنوان مثال می‌توان به پرداخت مقرری بیمه‌بیکاری توسط دولت در اسفند ۹۸ و فروردین اردیبهشت ۹۹ و واریز حق بیمه ماه های مذکور می توان اشاره کرد. همچنین تسهیلات کرونا به گروه های آسیب دیده در چندین رسته شغلی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: تسهیل شرایط بهره‌مندی از مشوق بیمه ای برای کارگاه‌های آسیب دیده از کرونا و در نهایت امهال جهت پرداخت حق بیمه کارگاه‌های آسیب دیده از کرونا توسط سازمان تامین اجتماعی انجام شده است.

نادری در پایان گفت: با گذر از این ویروس منحوس، انشالله زمینه اشتغال صددرصدی و رونق کسب و تولید را با شرایط ایده‌آل و بهتر شاهد باشیم.

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید