اخبار

در راستای ایجاد هم افزایی،توانمند سازی و توسعه نوآوری درآذربایجان شرقی صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی بامجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی بامجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی در راستای هم افزایی و توسعه نوآوری بین دو مرکز نوآوری دانشگاه و تعاونی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری گفت: این اداره کل بر اساس رسالت اجتماعی حمایت از  اشتغال جوانان آینده ساز کشور و اساتید دانشگاهی را در شرایط اقتصادی کنونی مهم ترین وظیفه خود می داند و از سنوات گذشته با عقد تفاهم نامه های همکاری با کانون ها و همچنین تشکل ها و انجمن های صنفی شرایط مهارت افزایی در حین تحصیل را برای دانشجویان فراهم نموده است.

وی بهره مندی از ظرفیت سرای نوآوری دانشگاه آزاد و مرکز نوآوری و توسعه تعاون آذربایجان شرقی را گامی مهم در تحقق ارتباط بین دانشگاه و صنعت دانست و افزود: این دو مرکز از پتانسیل های بالایی برخوردار هستند که می توانند با هم افزایی و استفاده از این ظرفیت ها امکاناتی را برای توسعه نوآوری و فناوری از طریق گسترش حوزه تعاون فراهم کند تا بتوانند بعد از فراغت از تحصیل به عنوان نیروی کار متخصص جذب بازار کار شوند.

فتحی اظهار داشت: دانشگاه می تواند با ارتقای سطح فناوری و نوآوری در تعاونی ها و افزایش مهارت های عملی دانش آموختگان، ضمن ایجاد ارتباط موثر بین شرکت تعاونی و گروه های خلاق، نوآور و کارآفرین و همچنین بهره گیری از ظرفیت های آموزشی، پژوهشی، راه را برای ایجاد کسب و کارهای نوبنیان و دانش محور باز کند.

وی با اشاره به جایگاه مهم تعاون در اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: با آسیب شناسی وضعیت بخش تعاون در کشور ایران درمی یابیم که رکن این بخش فاقد رکن فرهنگ کارگروهی و روحیه کارآفرینی اجتماعی است، وی گفت: مهم ترین مراکزی که می توانند تامین کننده این رکن و ارتقای روحیه کارآفرینی و نوآوری در کشور شوند، دانشگاه ها و مراکز آموزشی هستند.

وی با اشاره به اینکه ازهر گونه اقدام درراستای توسعه ی طرحهای نوآور حمایت میکنیم گفت: دانشگاه بهترین مرکز برای تعامل با بخش تعاون است.

فتحی گفت: این اداره کل در حوزه فناوری، نوآوری و پژوهشی می تواند با دانشگاه همکاری گسترده ای داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت این دو مرکز افزود:این همکاری بستری برای تاسیس مراکز نوآوری و حمایت از تعاونی های نوبنیان خواهد شد.

فتحی ترویج و توسعه فرهنگ نوآوری و تعاون در کشور، نقش آفرینی در تحقق کارآفرینی مبتنی بر نوآوری،شناسایی و توانمند سازی متخصصین، دانشجویان و اساتید خلاق،نوآور و کارآفرین و فراهم کردن زمینه تجاری سازی دستاورد های علمی را از اهداف این تفاهم نامه خواند.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی همچنین تسریع در تبدیل ایده ها به محصول، انجام فعالیت های نوآورانه با محوریت مشارکتی بخش تعاون و توسعه اقتصادی مبتنی بر تعاون در حوزه دانش بنیانی را از دیگر اهداف این تفاهم نامه خواند.

این تفاهم نامه با حضور حسین فتحی مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و عزیز جوانپور رئیس مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی تبریز  و رسول خالقی نماینده مرکز نوآوری و توسعه تعاون و حسین بوداغی مسئول سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و مدیران هر دو مرکز در محل این ادا ه کل منعقد و به امضاء رسید وجهت اجرایی کردن آن بین هر دو طرف مبادله گردید.

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید