اخبار

سرپرست اداره بازرسی کار آذربایجان شرقی اعلام کرد:

اجرای " آیین نامه نحوه تأمین ایمنی جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده به خودروها "

اجرای " آیین نامه نحوه تأمین ایمنی جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده به خودروها "

سرپرست اداره بازرسی کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان از اجرای آیین نامه نحوه تامین ایمنی جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و گازطبیعی فشرده به خودروها در آذربایجان شرقی خبر داد.

علی رحمانی با اعلام این خبر افزود : به منظور هماهنگی بیشتر در خصوص اجرای " آیین نامه نحوه تأمین ایمنی جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده به خودروها " جلسه ای با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط در محل مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار استان برگزار گردید . سرپرست اداره بازرسی کار استان در این جلسه که با حضور رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار اداره کل متبوع و نمایندگان اداره کل استاندارد استان و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی برگزار گردید ، به اهمیت ایمنی در جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و لزوم کاهش حوادث در این زمینه اشاره نموده اظهار داشت : " آئین نامه نحوه تأمین ایمنی جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده به خودروها " مصوب هیأت محترم وزیران و همچنین " آئین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت " مصوب شورای عالی حفاظت فنی ، با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار تهیه گردیده اند و در کلیه جایگاه های عرضه سوخت مشمول ماده 85 قانون کار لازم الاجرا می باشند .

وی ادامه داد : بر اساس آیین نامه های یاد شده ، مسئولیت ایمنی هر جایگاه با جایگاه دار است و این مسئولیت شامل اجرای استاندارد طراحی ایمن جایگاه ها ، به کارگیری تأسیسات استاندارد در جایگاه ، رعایت ماده 87 قانون کار و مقررات بهره برداری ایمن از جایگاه با دارا بودن گواهی ایمنی معتبر می باشد .

رحمانی خاطر نشان کرد : با هماهنگی بیشتر دستگاه های مرتبط در این زمینه و اجرای آیین نامه های مذکور ، شاهد افزایش سطح ایمنی و کاهش حوادث در جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده به خودروها خواهیم بود . شایان ذکر است در این جلسه مفادی از آیین نامه نحوه تأمین ایمنی جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده به خودروها و وظایف و عملکرد دستگاه های مرتبط در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید برگزاری این جلسات مشترک در آینده نیز استمرار یابد .

۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید