اخبار

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی:

هوشیاری کارفرمایان نسبت به موضوعات اقتصادی باعث رونق تولید و اشتغال پایدار در استان شده است

هوشیاری کارفرمایان نسبت به موضوعات اقتصادی باعث رونق تولید و اشتغال پایدار در استان شده است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت؛ افزایش دانش نمایندگان در مراجع تشخیص و حل اختلاف موجب آرامش در محیط های کارگری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی در نشست هم اندیشی نمایندگان کارفرمایان در مراجع حل اختلاف کارگری که پیش از ظهر امروز در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد با بیان نقش نمایندگان در حل و فصل دعاوی کارگری افزود: به لحاظ پایین بودن مشارکت در حوزه نرم افزار و عادت های فردی و فرهنگ عمومی، تشکیل جلسات تخصصی و هم اندیشی با هدف بررسی چالش ها و ایجاد وحدت رویه در اجرای قوانین و مقررات کار یک ضرورت است.

فتحی با تاکید بر ضرورت آموزش و توانمند سازی نمایندگان کار گران و کارفرمایان با هدف ارتقاء سطح علمی و عملی آنان خاطر نشان کرد؛ کانون کارفرمایان در بر گزاری این نشست ها وظیفه و نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه هر یک از نمایندگان در صدور آرای صادره مسئول هستند تصریح کرد: نمایندگان کارگران و کارفرمایان یک هماهنگی خوبی را در مسیر صدور رای ایفا می کنند و برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده، هم صدایی و همراهی تمامی شرکای اجتماعی اقدام بسیار مهمی است که کانون کار فرمایان میتواند این هم افزایی را در استان ایجاد کند.

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در بخش دیگری به نقش تشکل های کارگری و کارفرمایی در کاهش اختلافات و تنش های کارگری و افزایش نرخ مشارکت در استان اشاره نموده گفت: نرخ بیکاری در استان ۶ دهم درصد نسبت به مشابه سال قبل کمتر شده است و واحدهای مشکل دار از تعداد ۳۳ واحد  درسال ۹۸ به ۳ واحد در سال ۱۴۰۰کاهش یافته که آنهم تنها فقط با ۲ ماه حقوق معوقه می باشند که با اقدامات بعمل آمده و همراهی تشکل های کار گری و کارفرمایی و دستگاههای عضو کمیته های تخصصی مشکلات موجود حل و فصل خواهد شد.

پیش از صحبتهای مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، معاون روابط کار این اداره کل با اشاره به جایگاه هر یک از نمایندگان در مراجع حل اختلاف کار گفت: بها دادن به شر کای اجتماعی منجمله کانون ها و انجمن های کارگری و کارفرمایی از سیاست های اساسی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی است.

سعید عبد حافظ با تشریح آخرین دستور العملها و آئین نامه های مربوط به مراجع حل اختلاف با بیان راهبر دهای این بخش افزود؛ در حوزه ی روابط کار بهره گیری از تجارب، تخصص و تعهد نمایندگان کارگران و کارفرمایان در رسیدگی و حل و فصل دعاوی یکی از مهم ترین اقداماتی است که در مراجع حل اختلاف کار استان بعمل آمده است.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مولفه های اثر بخش در ایجاد آرامش در محیط های کارگری و اشتغال پایدار تصریح کرد؛ آراء سازشی در مراجع حل اختلاف نشان از علا قه مندی شرکاء اجتماعی این اداره کل برای بر قراری صلح و ایجاد ثبات درحوزه ی روابط کار و اشتغال پایدار است.

در پایان این نشست تخصصی معاون روابط کار اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و نراقی رئیس کانون کار فرمایان استان به سئوالات مطرح شده از سوی  نمایندگان کارفرمایان در مراجع حل اختلاف و مشکلات مربوط به سامانه جامع روابط کار و سایر موضوعات پاسخ لازم و کار شناسی را ارائه نمودند.

۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید