اخبار

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی:

تعاونی‌ها باید مسیر حرفه‌ای و تخصصی داشته باشند

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌ که تعاونی‌ها الزاماً باید مسیر حرفه‌ای و تخصصی داشته باشند، پاسخگویی، احساس ارزش‌آفرینی در اعضا و اعتماد‌ آفرینی را از دیگر شاخص‌های تعاونی‌ها برشمرد
حسین فتحی,مدیرکل تعاون،کار رو فاه اجتماعی آذربایجان شرقی , هفته تعاون, تجلیل از تعاونیهای برتر استان آذربایجان شرقی

.

حسین فتحی؛ مدیر کل تعاون ،کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در حاشیه تجلیل از تعاونی‌های برتر استان، با اشاره به مزایای تعاونی‌ها، احساس مالکیت بین اعضا، رعایت عدالت و انصاف در توزیع، برطرف ‌سازی نیازهای مالی و معیشتی بین اعضا، انعطاف‌پذیری بالا و توزیع عادلانه ثروت را از جمله این مزایا دانست.

وی تعداد تعاونی‌های فعال و قابل بهره‌برداری در کشور را ۶۹ هزار تعاونی اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۴ هزار و ۳۷۴ تعاونی با اشتغال‌زایی مستقیم برای ۸۰ هزار نفر در استان  فعالیت دارند.

فتحی در همین راستا سهم استان در بخش تعاونی‌ها را ۶.۳ درصد اعلام کرد و با بیان ‌این‌که سهم استانی ما در سال گذشته ۵.۸ بوده، است افزود: امسال نسبت به سال گذشته افزایش نیم درصدی داشته‌ایم.

وی بیش‌ترین میزان حوزه فعالیتی تعاونی‌های کشور را مربوط به بخش‌های خدمات، کشاورزی و صنعت دانست و آمار فعالیت آن‌ها را به ترتیب ۱۸ هزار و ۳۴۷, ۱۴ هزار و ۹۱۲ و ۱۱ هزار و ۳۶نفر خواند.

فتحی افزود: در همین ارتباط بر اساس این آمار به ترتیب در بخش خدمات، هزار و ۳۵۴ معادل ۳۱ درصد، در بخش صنعتی ۹۲۸نفر معادل ۲۱ درصد و در بخش کشاورزی استان را ۶۴۹ نفر معادل ۱۵ درصد تشکیل میدهد و بیشترین میزان اشتغال‌زایی در تعاونی‌های استان  مربوط به خدمات با ۱۸ هزار نفر، تأمین نیاز مصرف کنندگان با ۱۴ هزار نفر و حوزه مسکن نزدیک ۱۰ هزار نفر تشکیل میدهد.

مدیرکل تعاون ،کارو رفاه اجتماعی استان در این خصوص، با بیان‌ این‌که بیش از ۷۵ درصد از جمعیت استان، عضو تعاونی‌ها هستند، تعداد اعضای عضو تعاونی‌های استان را سه میلیون و ۲۲۳ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۳۱ درصد نیز عضویت هم‌پوشانی دارند و در چند تعاونی عضو هستند.

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید