اخبار

دومین جلسه گروه کاری بازار کارواشتغال درشهرستان مراغه برگزار گردید

دومین جلسه گروه کاری بازار کارواشتغال درشهرستان مراغه برگزار گردید

دومین جلسه گروه کاری بازارکارواشتغال درشهرستان مراغه به ریاست معاونت استاندار وفرماندار ویژه شهرستان و با حضور یونس طاهری مدیر کارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان آذر بایجانشرقی در اتاق جلسات فرمانداری مراغه برگزار گردید

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به لزوم حمایت از کارآفرینان گفت: از کارآفرینان که همواره حامی ایده های خلاق برای تولید و اشتغال بوده اند حمایت قانونی می شود.

یونس طاهری افزود: هیچ محدودیت و مانعی برای پرداخت و اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و کارآفرینان در این استان وجود ندارد و برخی مشکلات موجود نیز فقط به دلیل برخی ناهماهنگی های برون دستگاهی ایجاد شده است که مرتفع می شود.

وی با اشاره به حمایت های انجام شده از واحدهای خسارت دیده براثر کرونا ادامه داد: در دوران کرونا واحدهای مختلفی به ویژه در بخش گردشگری خسارت های مالی متحمل شدند که براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و برای تثبیت اشتغال و نیز برای حمایت از آنها، تسهیلات مناسبی ارائه می شود.

طاهری با بیان اینکه بیش از ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان اعطا شده است، اعلام کرد:  واحدهای آسیب دیده از کرونا می توانند تا آخر آذرماه امسال برای بهره مندی از تسهیلات کرونایی در سامانه کارا ثبت نام کرده و از آن بهره مند شوند.

سپس حبیبی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراغه گزارشی کاملی از آخرین وضیعت پرداختتصحیلات، اشتغال روستایی ، فراگیر، کرونا، تفاهمنامه صندوق کارآفرینی ومصوبات طرحها مشاغل خانگی ارائه نمود.

در پایان جلسه  از مدیران واحدهای  صنعتی گروه کاوه ، شرکت تعاونی پرسین ،آرد سنبل وشرکت درچیک این شهرستان به عنوان کارآفرین نمونه استانی تجلیل شد.

۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید