اخبار

سرپرست مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار شمالغرب کشور خبر داد : جلسه هم اندیشی و تاکید بر نقش آموزش در کاهش حوادث ناشی از کار در تبریز برگزار شد

سرپرست مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار شمالغرب کشور از برگزاری جلسه هم اندیشی و تاکید بر نقش آموزش در کاهش حوادث ناشی از کار در تبریز خبر داد.
علیرضا مساوات با اعلام این خبر افزود : در راستای حفظ و صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور خصوصاً شاغلین کارگاه های ساختمانی ، جلسه ای با حضور اعضاء هیأت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی تبریز در در محل این مرکز برگزار گردید. وی با اشاره به نقش کارگران در واحدهای تولیدی و صنعتی، کارگران را بعنوان سرمایه های انسانی دانست و از این قشر زحمتکش و نیروی مولد عرصه کار و تولید به اهمیت امر آموزش های ایمنی و بهداشت کار و توسعه فرهنگ ایمنی در محیط های کاری یاد کرد. علیرضا مساوات با تاکید بر نقش آموزش در آگاه سازی و حفظ و صیانت از کارگران، با اعلام آمادگی جهت برگزاری دوره های آموزشی در زمینه ایمنی و بهداشت کار توسط مرکز تحقیقات، انجام آموزش های یاد شده را به عنوان مهمترین ابزار جهت نیل به فرهنگ ایمنی کار بیان نمود . وی همچنین استفاده از ظرفیت های موجود علی الخصوص مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی در زمینه ایمنی ساختمان را در این مورد مؤثر دانست و نهایتاً در خصوص چگونگی برگزاری آموزش های ایمنی و بهداشت کار ویژة کارگران عضو انجمن، بر برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدّت 3 ساعته برای اعضاء معرفی شده از جانب انجمن در محل مرکز از جانب طرفین موافقت گردید . در ادامه آقایان رضازاده ، کریمی و صفری از اعضاء هیأت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی تبریز با اشاره به آمار بالای حوادث ناشی از کار در صنعت ساختمان خواستار مشارکت بیشتر جمیع دست اندر کاران این صنعت جهت کاهش حوادث ناشی از کار گردیدند .
۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید